FOTO un VIDEO: Labdarības maratona «Dod pieci!» 4. diena

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Aizritējusi jau puse no labdarības maratona “Dod pieci!” tiešraides stundām, kurās Latvijas Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji Magnuss Eriņš, Elīna Baltskara un Linda Samsonova sarunājas ar muzikāliem un tematiskiem viesiem par vides pieejamību cilvēkiem, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. 

Labdarības maratona “Dod pieci!” ceturtajā dienā stikla studijā viesojās Jurģis Briedis, kas ir vides pieejamības eksperts invalīdu un viņu draugu apvienībā "Apeirons". Viņš minēja, ka muzejs ''Rīgas birža'' ir labs piemērs, kas parāda, kā veidot pieejamu vidi cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem: “Tur ir izveidota pieejamība, iebūvējot liftu un vienlaikus nesabojājot vēsturisko auru. Tāpat Rundāles pils ir diezgan pieejama, tur vienmēr ir kāda grupa ar cilvēkiem ratiņkrēslā.”

 

Ik pa mirklim stikla studijas dīdžeji sazinās ar ziedotājiem. Šodien viena no tiem bija Elīze, kurai pašai ir redzes traucējumi. Viņa īpaši uzrunāja darba devējus: "Aicinu visus esošos un topošos uzņēmējus: ja jums uz darba interviju atnākt cilvēks ar funkcionāliem traucējumiem, nebaidieties prasīt, kas nepieciešams, lai darbu veiktu, nebaidieties pielāgot vidi.

Arī mēs vēlamies būt sociāli aktīvi un negribam visu dzīvi dzīvot tikai uz valsts pabalstiem. Mēs arī gribam sevi pierādīt."

Labdarības maratona "Dod pieci!" studijā viesojās arī Latvijas Nedzirdīgo apvienības valdes priekšsēdētājs Edgars Vorslovs, kurš atzina, ka Latvijā ir slikta situācija ar vides pieejamību nedzirdīgiem cilvēkiem, jo vajadzētu divreiz vairāk zīmju tulku. Taču viņš ieteica, kā efektīgāk komunicēt ar cilvēku, kam ir dzirdes traucējumi: 

"Satiekot nedzirdīgu cilvēku, nevajag baidīties no komunikācijas. Nevajag kliegt skaļā balsī. Meklējiet kompromisu. Piedāvājiet sarakstīties ar īsziņām vai meklējiet citu saziņas veidu. Nedzirdīgiem cilvēkiem ir pieredze pielāgoties jebkuram citam. Galvenais ir attieksme un pretimnākšana."

 

Stikla studijā ceturtajā maratona dienā viesojās vairāki mūziķi. Dienas pirmajā pusē tie bija mūziķis Jānis Šipkēvics, dziedātāja Marta, grupa "Citi zēni", dziedātāja Aminata un igauņu mākslinieks Noep. 

 
 
 
 

 

Savukārt dienas otrajā pusē klausītājus un Doma laukumā klātesošos ziedotājus priecēja reperis Arstarulsmirus un Laima Dimanta, kā arī mūziķe Evija Vēbere un elektroniskās mūzikas projekts "Bel Tempo".

 

 

 

Ikviens aicināts ziedot "Dod pieci!" apmaiņā pret mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā. Ziedojumus sākot no 5 eiro var veikt mājaslapā.

No 17. līdz 23. decembrim būs iespējams veikt ziedojumus arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā. Ziedojot klātienē, maratona organizētāji lūdz ievērot drošības ierobežojumus un 2 metru distanci. Labdarības maratona "Dod pieci!" mērķim ziedot var arī Ziedot.lv mājaslapā

Šī gada labdarības maratons "Dod pieci!" izceļ vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur projekta partneriem – labdarības organizāciju Ziedot.lv un invalīdu un viņu draugu apvienību "Apeirons" tiks novirzīti līdzcilvēku atbalstam – pandusu un pacēlāju ierīkošanai, cilvēku dzīvesvietas labiekārtošanai, tehnisko palīglīdzekļu iegādei un citām vajadzībām, kas saistītas ar vides pieejamības uzlabošanu ārpus publiskās infrastruktūras.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti