Panorāma

"Amnesty International": pandēmija izgaismojusi globālo nevienlīdzību

Panorāma

Pie veikaliem veidojas garas rindas

Topošajā korpusā iemūrē kapsulu

FOTO: Top Stradiņa slimnīcas jaunais korpuss; iemūrē kapsulu ar vēstījumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvlaukumā bija īpašs brīdis – pamatos iemūrēja kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Tieši šajā ēkā savā ziņā pukstēs slimnīcas sirds – atradīsies plašs neatliekamās palīdzības centrs, operāciju bloki un nāks pasaulē mazuļi.

Kapsulā ievietotais vēstījums būs ar Covid-19 laika nospiedumu. Līdz ar avīzi un slimnīcas gada pārskatu nākamajām paaudzēm tiek atstāta arī sejas maska un slimnīcas nozīmītes. Uz vienas rakstīts “Esmu vakcinējies pret Covid-19”.

Infektoloģijas nodaļa gan jaunajā korpusā nav plānota. Bet tajā beidzot varēs piemērotās telpās sniegt neatliekamo palīdzību tiem, kurus atved uz slimnīcu.

“Svētku sajūtas, ko mēs esam gaidījuši daudzus gadus, es teiktu – desmitus. Šis korpuss ir viens no nozīmīgākajiem slimnīcā. Ko var minēt kā galveno – šeit būs neatliekamās medicīnas centrs. Redzat, mūsu slimnīca nekad nav plānota kā neatliekamās medicīnas slimnīca, mēs esam uzņēmušies lomu šajā laukā, kad aizvēra 1. slimnīcu. Mūsu telpas ir pilnīgi nepiemērotas tam. Otra būtiska lieta – tieši šajā līmenī būs operāciju zāles,” pastāstīja sirds ķirurgs Pēteris Stradiņš.

“Tās būs mūsu pacientiem jaunas iespējas jaunā vidē, kur viss atbilst epidemioloģiskajai drošībai. Arī personālam. Mūsu sapnis, lai visa slimnīca kļūtu līdzīga,” sacīja Paula Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Tur atradīsies ķirurģijas, transplantoloģijas un internās medicīnas centri. Arī dzemdību nodaļa un rehabilitācija.

“Mēs strādājam piecus mēnešus un esam apguvuši 5% no paredzētajiem darbiem. Bet tas grūtākais jau ir sākums. Bija ziema un nokrišņi. Apstākļi bremzēja, bet mēs neapstājāmies nevienu dienu,” norādīja SIA "Velve" valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens.

A korpusa otro kārtu plāno pabeigt 2023. gada vasarā, bet 2024. gadā tur jau būtu jāsāk ārstēt. Projekta izmaksu summa pārsniedz 120 miljonus eiro, no kuriem liela daļa ir Eiropas līdzfinansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti