Dienas ziņas

Sākusies klātienes pieteikšanās augstskolām

Dienas ziņas

Dienas ziņas

ASV Jūras spēku kuģis pietauvots Rīgā

FOTO. Rīgā pietauvots ASV Jūras spēku karakuģis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

ASV jūras spēku karakuģis “Arleigh Burke” savus pienākumus pašlaik pilda Baltijas jūrā. Uz brīdi tas pietauvojies Rīgas ostā. Latvijas Televīzijas filmēšanas grupai bija iespēja kāpt uz tā klāja. 

Karakuģis ir 155 metrus garš, tas aprīkots ar visu, kas varētu būt nepieciešams, pastāstīja kuģa kapteinis Pēteris Flins. Savukārt, kā stāstīja kuģa apkalpes locekļi, interesantākais uz kuģa ir raķešu palaišanas sistēma. 

Kuģa “USS Arleigh Burke” kapteinis norādīja: “Zem katras lūkas ir cita veida ierocis. Un mēs varam pielāgoties atkarībā no vietas, uz kuru dodamies, un uzdevuma, kas mums dots. Varat redzēt, ka raķete rada tik lielu siltumu, ka maina lūkas krāsu. Te bija pēdējās raķetes, ko šāvām treniņā.”

Pašlaik jūras viļņus lauž 70 šādu kuģu, katrs no tiem maksā vairāk par pusotru miljardu dolāru, liecina publiski pieejamā informācija. 

Karakuģis būvēts pirms 31 gada, bet tas nebūt nenozīmē, ka tā kaujas spējas ir novecojušas, atzīmēja kapteinis. 

Kuģa kapteinis Flins norādīja: “Tāpēc, ka kuģis ir 31 gadu vecs, var redzēt daudz lietas, kuras izskatās traki vecas. Un dažas lietas tādas arī ir, tās ir 31 gadu vecas. Bet citas, tieši blakus, ir pilnīgi jaunas, uzstādītas vien pirms dažiem mēnešiem. Turpinot kuģi modernizēt, tas var pildīt visdažādākās misijas.”

Karakuģis spēj medīt zemūdenes, var nodrošināt pretgaisa aizsardzību, tāpat var aizstāvēt zemes teritorijas. Katram ierocim uz klāja ir savs uzdevums. 

Kuģa “USS Arleigh Burke” apkalpes loceklis sacīja: “Mēs izmantojam ieroču sistēmu, lai aizsargātu šo kuģi. Varam šaut dažādu kalibru lādiņus un ļoti lielā ātrumā. Skatoties uz tā izmēru, būtu grūti noticēt. Protams, ka kāds varētu nepiekrist, bet es domāju, ka tā ir visspējīgākā ieroču sistēma, kas pieejama. Es ar to strādāju katru dienu. Tas ir mans mazulītis.”

Tikmēr cits kuģa “USS Arleigh Burke” apkalpes loceklis pauda: “Mums ir 61 raķešu lūka vienā raķešu palaišanas laukumā. Tas tika dizainēts 70. gados. Mēs to sākām izmantot 1986. gadā. Tas tika izmantots aukstajā karā, arī tankkuģu karā. Tagad esam izmantojuši, lai apkarotu terorismu.”

Kuģis “USS Arleigh Burke” pašlaik veic savu otro patruļu ASV Jūras spēku Eiropas operāciju zonā, sadarbojoties ar NATO sabiedrotajiem un partneriem. Kuģis patrulēšanu sāka jūnijā Atlantijas okeānā un Vidusjūrā.

Plašāka sabiedrība kuģi nevarēs apskatīt un uz tā klāja nevarēs uzkāpt. Tas Rīgas ostu pametīs pēc pāris dienām, kur tas tālāk dosies – to kuģa kapteinis neatklāja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti