Panorāma

Ārsta vainu nesaskata

Panorāma

VNĪ darbinieks apdraud valsts drošību

Latvijā – gadskārtējā Ēnu diena

Foto: Latvijas Radio un LTV pārpludina ēnas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ikgadējā Ēnu dienā plašs skolēnu pulks ieradās Latvijas Radio un Latvijas Televīzijā (LTV), kuri "ēnoja" gan korespondentus, gan raidījuma vadītājus, kā arī citus abos medijos strādājošos.

Latvijas Radio 64 ēnas

Aizvadīta ikgadējā Ēnu diena, kurā vairāk nekā 29 000 Latvijas skolēnu varēja ielūkoties iespējamā nākotnes profesijā. Latvijas Radio darbiniekus trešdien ēnoja 64 skolēni, kuriem bija iespēja iepazīties ar žurnālistu un citu darbinieku ikdienas darbu. Radio „ēnas” tāpat varēja doties ekskursijā pa vēsturisko ēku.

Uzrunātie skolēni stāsta, ka žurnālistika interesē, jo, darbojoties šajā profesijā, var pirmais uzzināt jaunumus Latvijā un pasaulē, bet radio vilina ar tiešraidēm un iespēju veidot pašam savu raidījumu.

„Man liekas, ka radio ir visinteresantākais medijs. Tu vari izpaust sevi tiešajā ēterā un runāt par lietām, kas tev tiešām rūp. Gribu saistīt savu nākotni ar medijiem, žurnālistiku un tieši ar radio,” stāsta Adrians, kas radio personību Tomu Grēviņu no pieci.lv bija ieradies ēnot jau pavisam agri no rīta.

Kopumā Latvijas Radio trešdien viesojās 64 ēnas, un uzrunātie skolēni atzina, ka interesē žurnālistika, jo tā ir neikdienišķa un interesanta profesija.

Pulksten 9.30 no rīta skolēni devās pirmajā ekskursijā pa vēsturisko ēku kopā ar Radio mājas Ēnu dienas organizatoru Tomu Treibergu. „Radio ēkā 20.gadsimta sākumā atradās komercbanka, un var arī redzēt dažās vietās, kā izskatījās tie interjeri. Vēl saglabājušās griestu dekorācijas, gan arī dažas mēbeles. Jumts, ko jūs šeit redzat, viņš kādreiz bija no stikla, un mēs vēl vienā brīdī aiziesim apskatīties Latvijas Radio pirmo studiju, tā kādreiz bija bankas klientu uzgaidāmā telpa,” stāsta Treibergs.

Skolēni tāpat apskatīja pagraba stāvu, kurā saglabājušās bankas seifu durvis, dažādu Radio kanālu studijas un ielūkojās Anitas Grūbes vadītajā runas nodarbībā.

Tieši runas nodarbība daudzus interesēja visvairāk. „Visinteresantākā likās tā nodarbība, kurā mācīja to, kā pareizi izrunāt vārdus, kā pareizi runāt, kā arī interesanti bija redzēt, kā tiek montēti kopā visi skaņu ieraksti pie speciālista,” stāsta viena no skolniecēm Paula.

„Man vislabāk patika ekskursija pa Radio māju. Šeit ir ļoti daudz interesantu telpu, ierakstu studiju. Ir pat telpas, kur ieraksta mūziku, ja vajag kādam ierakstam. Man patika arī mutes vingrinājumi, lai varētu pareizi runāt,” piebilst Sigita.

Dažas no ''ēnām'' kopā ar  ziņu  dienesta žurnālisti Māru Rozenbergu devās veidot reportāžu par Vāgnera zāli Vecrīgā. Kā pēc intervijām atzina meitenes, iespēja apskatīt vietas, kur citādi ikdienā iekšā netiktu, bijusi dienas interesantākais piedzīvojums.

Viens no dienas daudzajiem piedzīvojumiem bija arī ziņu diktoru ēnošana ētera tiešraidē.

Televīzija ēnas izvēlas konkursā

Šogad LTV7 krievu valodas raidījumu redakcija pirmo reizi oficiāli piedalījās Ēnu dienā. Tur ieradās jaunieši, kuri bija izturējuši konkursu. Viņi gribēja uzzināt, kā strādā žurnālisti, cik svarīga raidījumu vadītājiem ir dikcija, kā tiek montēti raidījumi un sižeti un no kā sastāv raidījuma producenta darbs, norāda LTV.

Ēnojot LTV7 krievu valodas raidījumu redakcijas darbiniekus, jaunieši uzdeva visdažādākos jautājumus, piemēram, kā žurnālisti nonāca līdz šīs profesijas izvēlei. Jautājumu vidū pavīdēja arī tik aktuālais - "Kur iet mācīties?"

Pieci no jauniešiem devās līdzi komandai filmēt sižetus. Kāds pabija preses konferencē Krievijas vēstniecībā, cits - Nelegālo imigrantu uzturēšanās nometnē Muceniekos, vēl daži bērni devās līdzi uz Veselības ministriju. Arī "Dzīve šodien" vadītājai Jekaterinai Safronovai trešdien bija uzradusies ''ēna'', savukārt "Punkti uz i" vadītājam Oļegam Ignatjevam - veselas divas.

Ēnu dienas organizatora „Junior Achievment” apkopotā informācija liecina, ka radio diktors šogad bijusi populārākā skolēnu izvēlētā profesija.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti