FM nepārsūdzēs tiesas lēmumu par VID ģenerāldirektorei piemērotā disciplinārsoda atcelšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Finanšu ministrija (FM) nepārsūdzēs Administratīvā apgabaltiesas lēmumu atcelt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei piemēroto disciplinārsodu – rājienu, pavēstīja finanšu ministra Jāņa Reira ("Jaunā Vienotība") padomniece sabiedrisko attiecību un komunikācijas jautājumos Mudrīte Grundule.

Reirs uzskata, ka šī tiesas lēmuma pārsūdzēšana būtu nelietderīga valsts resursu tērēšana.

Vienlaikus, pēc Reira teiktā, arī tiesa konstatējusi, ka pārkāpums ir.

"Tātad, VID ir finanšu ministra padotībā esoša iestāde, ministram ir pienākums pārraudzīt, lai VID strādā labi, ir uzticams sabiedrotais nodokļu un muitas lietās godīgai uzņēmējdarbībai un sabiedrības labklājībai, bet tiesības sodīt par pārkāpumiem nav," spriedumu komentējis ministrs.

KONTEKSTS:

2020. gadā nu jau kādreizējais VID Personāla pārvaldes darbinieks Māris Knoks bija izvēlējies četrus no kopumā 74 iestādes struktūrvienību ziņojumiem. Knoks ziņojumus nosūtījis FM, apgalvojot, ka VID ģenerāldirektore atteikusies izmeklēt lietas pret amatpersonām.

FM, veicot pārbaudi, konstatēja, ka trijos no četriem gadījumiem nav bijis pamata ierosināt disciplinārlietu, bet par vienu gadījumu uzskatīja, ka disciplinārlieta bija jārosina, un par tās neierosināšanu finanšu ministrs Reirs izteica Jaunzemei rājienu.

Jaunzeme tika sodīta par to, ka nav rosinājusi disciplinārlietu pret VID amatpersonu par to, ka viņa 2019. gadā sarīkojusi darba sanāksmi attālināti, nevis klātienē. VID ģenerāldirektore, nepiekrizdama piemērotajam sodam, vērsās tiesā.

Administratīvā rajona tiesa secināja, ka Sabiedriskā labuma komisijas 2019. gada 15. augusta sēdes organizēšanas forma elektroniskās sarakstes veidā neatbilda normatīvo aktu prasībām, tomēr šāds pārkāpums nebija būtisks un neradīja tiesiskas sekas. Jaunzeme novērtēja pārkāpuma raksturu, pārrunāja apstākļus ar iesaistīto amatpersonu un aktīvi risināja šo jautājumu ar VID pieejamiem līdzekļiem.

Pirmās instances tiesa uzskatīja, ka Jaunzemes rīcība bija situācijai atbilstoša un saskanēja ar amatpersonai piešķirtām pilnvarām racionāli izvērtēt disciplinārlietas ierosināšanas lietderību. Disciplinārlietas ierosināšana nav pašmērķis, iestādes vadītājs ir atbildīgs par iestādes darba funkcionēšanu un mērķu sasniegšanu un katru situāciju izvērtē individuāli, norādīja tiesa.

Arī Administratīvā apgabaltiesa apmierināja Jaunzemes pieteikumu par viņai piemērotā disciplinārsoda – rājiena – atcelšanu. Administratīvā apgabaltiesa ir pievienojusies pirmās instances tiesas lemtajam, ka Jaunzemes rīcība bija situācijai atbilstoša un saskanēja ar amatpersonai piešķirtām pilnvarām racionāli izvērtēt disciplinārlietas ierosināšanas lietderību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti