Finanšu policija aptur aplokšņu algu izmaksātāju grupējumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde, veicot 26 kratīšanas Rīgā, Ikšķilē un Valmierā, apturējusi noziedzīga grupējuma darbību, kas izvairījās no nodokļu nomaksas, izmaksājot darbiniekiem aplokšņu algas. Nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā 220 000 eiro apmērā.

VID informē, ka šā gada decembrī VID Finanšu policijas pārvalde sadarbībā ar VID Muitas policijas pārvaldes amatpersonām veica 26 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, automobiļos, birojos, kā arī būvniecības objektos.

Kratīšanu laikā tika atrasti un izņemti skaidras naudas līdzekļi 9000 eiro apmērā, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi - darba algu izmaksu saraksti, darba laika uzskaites tabeles, datori, mobilie telefoni, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Sākotnējā pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka organizēta personu grupa četru personu sastāvā laika posmā no šā gada janvāra līdz novembrim divos būvniecības uzņēmumos izmaksājusi grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu darba algu vairāk nekā 280 000 apmērā.

Minētajiem uzņēmumiem būvniecības objekti atradās Rīgā, Ikšķilē un Valmierā, un tajos nodarbinātie saņēma darba algas skaidrā naudā, kā rezultātā netika samaksāts IIN, kā arī netika veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas vairāk nekā 220 000 eiro apmērā.

Kriminālprocesā četras personas ir atzītas par aizdomās turētām un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti