Finansējuma trūkums reģionālo pasažieru pārvadātājiem nav atrisināts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Martā Latvijas reģionālie pasažieru pārvadātāji rīkoja protesta akciju saistībā ar finansējuma trūkumu autobusu maršrutu nodrošināšanai. Trīs mēnešus pēc protestiem iesaistītās puses atzīst, ka situācija ir nedaudz uzlabojusies, bet problēma atrisināta nav joprojām.

Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas vadītājs Pēteris Salkazanovs Latvijas Televīzijai norāda, ka parāds par pagājušo gadu ir 800 tūkstoši latu, ko valsts vēl nav atmaksājusi. Par to vēl ir jālemj valdībai.

Pēc Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktora vietnieka Māra Pēkaļa teiktā, informatīvais ziņojums valdībai jau ir sagatavots. Tas paredz šīs summas atmaksu pārvadātājiem no neparedzētajiem līdzekļiem rezervētā. Viņš sola, ka ziņojums tiks valdībā skatīts jau tuvākajā laikā. Pēkalis gan atzina, ka šobrīd pieprasījums pēc līdzekļiem no  fonda neparedzētajiem gadījumiem ir palielinājies šī pavasara plūdu dēļ.

Jāatzīmē, ka visiem reģioniem ar dotācijas apmēru nav problēmu. Lielākais iztrūkums ir vietējiem pārvadātājiem Vidzemē un Zemgalē, vairāki desmiti tūkstoši arī Latgalē. Rīga un Kurzeme iekļaujas budžeta rāmjos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti