Dienas ziņas

Profesionālajā izglītībā brīvās vietas cer aizpildīt rudenī

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Festivāla laikā gūtās traumas ārstē joprojām

Festivālā «Summer Sound» smagi piekauts 20 gadus vecs jaunietis; vecāki neizpratnē par apsardzes un policijas neizdarību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Festivālā "Summer Sound", kas beidzies jau pirms vairāk nekā pusmēneša, pēkšņā uzbrukumā smagi cietis kāds divdesmitgadīgs jaunietis no Kurzemes. Smagi galvas, žokļu un zobu bojājumi jaunietim būs jāārstē vēl ilgu laiku. Par nodarījumu aizdomās turamo vai aizturēto pašlaik nav. Kā tas varēja notikt, ka ļaužu pilnā vietā, kur bija arī apsardze, uzbrucējs varēja netraucēti aizbēgt, un kā bija jārīkojas, lai policija sāktu izmeklēšanu pēc iespējas ātrāk – tie ir jautājumi, kurus joprojām uzdod cietušā jaunieša vecāki.

Festivāla "Summer Sound" otrajā dienā divdesmitgadīgajam Jānim (vārds ir mainīts), kurš neilgi pirms septiņiem vakarā ar savu draugu no telšu pilsētiņas devās uz koncertu, pēkšņi pienāca klāt nepazīstams vīrietis un spēcīgi iesita pa seju. Jānis nokrita, tad uzbrucējs spēra pa seju. Izmantojot abu jauniešu apjukumu, uzbrucējam izdevās aizbēgt. 

Cietušā jaunieša mamma, kura arī vēlējās palikt anonīma, sacīja: "Tas, kādi miesas bojājumi ir izdarīti, tas ir tiešām prātam neaptverami, apkārt ir cilvēki, apkārt ir apsardze, un nekas netiek darīts."

No festivālā esošā medpunkta Jānis nekavējoties tika pārvests uz Liepājas slimnīcas traumpunktu, no kurienes tālāk uz Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā, kur viņam veica operāciju. 

Neizpratni cietušajai pusei radīja ne tikai apsardzes neiesaistīšanās, bet arī tas, ka pēc notikušā Jāņa draugi devās Liepājā uz policiju, lai iesniegtu iesniegumu par notikušo, bet tas atteikts, jo iesniegumu var iesniegt tikai cietušais. 

Valsts policijā (VP) skaidroja, ka, iespējams, bijusi komunikācijas kļūda, jo šādā situācijā policija saņem ziņas no ārstniecības iestādes un uzsāk izmeklēšanu arī bez iesnieguma.  

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietnieks Mārtiņš Brižs norādīja: "Būtībā šādu kriminālprocesu, ja mums ir zināms, ka ir nodarīti vidēji smagi miesas bojājumi, mēs uzsākam neatkarīgi no personu gribas."

Šobrīd par nodarījumu ir uzsākts kriminālprocess par vidēja smaguma miesas bojājuma tīšu nodarīšanu. Bargākais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem. 

Brižs skaidroja: "Darbs, kas lielākoties šobrīd tiek darīts, ir, lai noskaidrotu iesaistītās personas; kā jau es minēju, ja attiecīgi uz vietas būtu nofiksēti visi apstākļi, mums būtu daudz vieglāk noskaidrot notikušo."

Uz uzdotajiem jautājumiem "Summer Sound" direktore Maija Skrējāne atbildēja rakstiski e-pastā. Viņa skaidroja, ka festivālā sabiedrisko kārtību nodrošināja ne tikai apsardzes firma ar vairāk nekā simt profesionāliem darbiniekiem, bet arī pašvaldības un Valsts policija. Tomēr uz jautājumu, kāpēc apsardze, kas – pēc aculiecinieku teiktā – notikušo redzēja, bet neiesaistījās, lai šobrīd izmeklēšana būtu atvieglotāka, īsti atbildes nav.

Skrējāne atbildē atzīmēja: "Mums nav pieejama šāda informācija par notikušo. Policija šobrīd vada un izmeklē šo lietu. Lieta nav noslēgta. Gan mēs kā festivāla organizatori, gan apsardzes firma sadarbojamies ar tiesībsargājošajām iestādēm un esam nodevuši visu mums pieejamo informāciju."

Cietušā jaunieša mamma sacīja: "Protams, mēs gribam koncentrēties, stiprinot dēlu un palīdzot viņam atlabt šinī situācijā, un vienkārši lūdzot Dievu, varbūt vairāk lūdzot par to otru, kuru par cilvēku nevar nosaukt, tas ir necilvēks, lai viņš nekad tā vairs nedara, nekad."

Savukārt cietušā jaunieša tētis pauda: "Es lūgtu tos cilvēkus, kas redzēja, kā sit manu dēlu, lai viņi atsaucas, lai viņi ziņo policijai."

Policijā atzinusi, ka šis "Summer Sound" laikā bijis smagākais un nopietnākais incidents. Divās dienās festivālu apmeklēja ap 40 000 cilvēku. Tā rīkotāji sacīja, ka pēc festivāla tiek izvērtēti drošības pasākumi, bet, tā kā konkrētā gadījuma lieta nav noslēgta, tad spriest par uzlabojumiem ir pāragri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti