Panorāma

Saeima aizstāvas Satversmes tiesā

Panorāma

Panorāma

Augstākais popularitātes kāpums – NA un «Vienotībai»

Februārī lielākais popularitātes kāpums Nacionālajai apvienībai un «Vienotībai»

Ja 13.Saeimas vēlēšanas notiktu februārī, parlamentā iekļūtu piecas politiskās partijas, liecina SKDS aptaujas dati, kas tapuši pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma. Reitingu kāpumu piedzīvojusi Nacionālā apvienība un partija “Vienotība”.

Partiju reitingu līderu trio nemainīgs – to rāda arī jaunākās aptaujas dati, kas iegūti, aptaujājot potenciālos vēlētājus no 9. līdz 22.februārim. Tātad pirmajā vietā joprojām pārliecinoši ir partija “Saskaņa” ar 21,2% atbalstu, tai seko Zaļo un zemnieku savienība ar 14,5% un Nacionālā apvienība ar 7,8%.

Šīs trīs partijas pašlaik ir vienīgās, kuras pārvar 5% barjeru, kas nepieciešama iekļūšanai Saeimā. Taču jāņem vērā arī tas, ka ceturtā daļa vēlētāju vēl nezina, par ko balsot. Turklāt nedaudz vairāk nekā 13% balsstiesīgo saka, ka vispār nepiedalīsies vēlēšanās.

Ja proporcionāli sadala neizlēmušo balsis, aina veidojas citādāka. Piecu procentu barjeru pārvarētu seši politiskie spēki. Vēlēšanās uzvarētu “Saskaņa” ar 34,3%, un pārliecinošs būtu arī Zaļo un zemnieku savienības sniegums - 23,4%. Tāpat Saeimā iekļūtu Nacionālā apvienība (12,6%), “Vienotība” (7,4%) un Jaunā konservatīvā partija (6,6%).

Salīdzinot ar janvāri, februārī visstraujāk – par divarpus procentpunktiem – pieaudzis Nacionālās apvienības reitings. Politikas vērotāji atzīst, ka, kaut tagad procentuālais pieaugums ir liels, pirms tam bija arī kritums, taču atbalsts šim spēkam kopumā ir stabils.

Citādāk ir ar partiju “Vienotība”, kura pēdējos mēnešus stabili bijusi zem 5% barjeras un tagad piedzīvojusi kāpumu līdz 4,6%. Vai tagad saņemtie papildu procentpunkti tai ļauj uz vēlēšanām raudzīties ar zināmu optimisma devu?

“Skatoties uz jaunizveidotajām partijām, kas izveidotas uz “Vienotības” drupām, tā vien izskatās, ka daudzi uzdod jautājumu par tiem, par šiem, bet es neesmu drošs, vai jaunās partijas ir labākas par vecajām. Es pat skeptiski skatos – man tur daudz kas nepatīk, bet vienmēr pastāv iespēja, ka tās jaunās alternatīvas būs sliktākas par vecajām, ne pārāk labajām. Un šis varētu būt viens no faktoriem, kas varētu sākt spēlēt pozitīvu lomu “Vienotības” sakarā,” norāda sociologs, SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

“Šī mēneša februāra fonu taisīja ne tikai [Latvijas Bankas prezidents Ilmārs] Rimšēvičs, kas te neparādās, bet arī [Tatjana] Ždanoka un tas viss, kas ir pret skolu reformu. Tā lieta tieši strādā uz “Vienotību”, jo tur ir [izglītības ministrs Kārlis] Šadurskis, un strādā uz Nacionālo apvienību. Bet tiem, kas domā, ka “Vienotība” pazudīs, nebūs taisnība, jo tur kaut kāds kodols, kas nav populārākais, nav pats redzamākais, bet tas ir saglabājies.

Un uz kopējā fona, ņemot vērā, ka tā ainava ir visai bēdīga, galīgi neizskatās slikti,” saka politologs Ivars Ījabs.

Jāpiebilst, ka aizvadītajā mēnesī neliels popularitātes kritums bija valdošajai Zaļo un Zemnieku savienībai. Eksperti gan uzsver – tuvākie mēneši jau skaidrāk parādīs, kā premjera partiju vēlētāji vērtēs neseno banku nedienu kontekstā.

8 komentāri
Anonīms lietotājs 22672
Siem vashingtonas oligarhu skepkavam un nodevejiem na un vienotibai reitingu kapums ?Tad si mulku zeme nekad nebus civilizeta un visi normali un brivi cilveki turpinas auzbraukt uz neatgriezsanos.Balsot par siem vashingtonas oligarhu prist..tam iz nodeviba un stulbums.
Kultūras grami -
Vai LATVIJAS Televīzijai nevajadzētu ievērot, ka latviešu valodā nav darbības vārda formas „nezin”, bet gan „nezina”?
Aleksandra Kutuzova
Nu ja, sociologiskas aptaujas. Ta ka aptaujatie tiek izveleti pilnigi nejausi, laikam jau ari kopeja kluda var but pietiekosi liela, lai gan kaut kads ieskats jau kopuma veidojas. Pec velesanam jasaliek kopa rezultati, un tad vai nu malacis, vai jaiet pensija.
Velga Graumane
Vai tiešām pašvaldību vēlēšanas jau neparādīja, ka ticēt SKDS reitingiem ir vairāk kā muļķīgi?
Anonīms lietotājs 17194
Dzīvoju Rīgā, esmu ekonomiski un sociāli aktīvs. Ne reizi, NE REIZI, neesmu aicināts atbildēt uz šādu "aptauju" jautājumiem.
Anonīms lietotājs 22556
PUTLERA MARIONETE USAKOVS< ZAGLIS APLAUPA VALSTI AR SAVU NOZIEDZNIEKU BANDU!
Anonīms lietotājs 22672
Aplaupat valsti jus okupanti un slepkavas-asv oligarhu prost...tas.
Anonīms lietotājs 19235
Šodien skatīties partiju reitingus ir bezjēdzīgi. Vienīgais, ko no šiem reitingiem un iepriekšējajiem var izsecināt, ka Nacionālās apvienības kritums iepriekšējā bija tikai kritums kļūdas robežās. Vienotība ir kaut ko nedaudz ieguvusi. Oligarhu sarunu izmeklēšanas komisija ir nogremdējusi Ingunu Sudrabu un No sirds Latvijai. KPV LV un Artusam Kaimiņam neliels kāpums, kas ir nostabilizējies, bet līdz iepriekšējā gada augstumiem šobrīd traucē aizsniegties Jaunā Konservatīvā partija kura ir ielikusi stabilus pamatus Saeimas vēlēšanās. Latvijas Reģionu apvienība, bez Artusa un Bondara nīkuļo ja tendence turpināsies tad vēlēšanu laikā pat uz debatēm nevienu neaicinās.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti