ES dalībvalstis apmainīsies ar informāciju par pārkāpumiem autoceļu lietošanas nodevas samaksā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Saeima ceturtdien, 14. oktobrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Autoceļu lietošanas nodevas likumā, kas noteiks informācijas apmaiņu ar citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm par autoceļu lietošanas nodevas maksāšanas pārkāpumiem, informēja parlamentā.

Pārrobežu informācijas apmaiņa vajadzīga, lai varētu identificēt ES dalībvalsts transportlīdzekli, kuram konstatēts nodevas maksāšanas pārkāpums, un transportlīdzekļa īpašnieku vai turētāju, kam piemēro administratīvo sodu. Informācijas apmaiņa plānota tikai ar citu valstu kontaktpunktiem.

Latvijā valsts kontaktpunkts datu apmaiņai būs Iekšlietu ministrijas informācijas centrs, savukārt Ceļu satiksmes drošības direkcija nodrošinās informāciju no transportlīdzekļu reģistra.

Lai pieņemtu lēmumu par administratīvo sodu, Valsts policija citas ES dalībvalsts pārkāpumu izdarījušā transportlīdzekļa reģistrācijas datus būs tiesīga pieprasīt no Iekšlietu ministrijas informācijas centra, paredz grozījumi. Citā ES dalībvalstī reģistrēta transportlīdzekļa īpašnieks vai turētājs par izdarīto pārkāpumu būs jāinformē valodā, kas lietota transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentā vai tā reģistrācijas datos vai vienā no tās valsts oficiālajām valodām, kurā attiecīgais transportlīdzeklis reģistrēts.

Informācijas apmaiņas kārtību starp ES dalībvalstīm, tās apjomu un saturu noteiks Ministru kabinets.

Anotācijā norādīts, ka līdz šim nebija regulējuma pārrobežu informācijas apmaiņai, un likums grozīts, lai pārņemtu ES direktīvu par ceļu lietotāju nodevu elektroniskās iekasēšanas sistēmu savstarpēju izmantojamību un informācijas par ceļu lietošanas maksu nesamaksāšanu pārrobežu apmaiņas veicināšanu Eiropas Savienībā.

Likuma izmaņas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc grozījumu izsludināšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti