Panorāma

Bahmutu grauj arvien intensīvākas Krievijas apšaudes

Panorāma

Aptuveni 20 000 cilvēku būs jākārto latviešu valodas pārbaude

Par malku bez čeka atbalsts sniegts 220 000 mājsaimniecību

Energocenu krīzē par malku bez čeka atbalstu piešķir 220 000 mājsaimniecību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Lai kompensētu sadārdzinātos energoresursus, valsts šajā apkures sezonā daļu to cenas kompensē. Viens no atbalsta veidiem ir malkai bez čeka, kam varēja pieteikties līdz novembra beigām. Par malku bez čeka atbalstīti vairāk nekā 220 tūkstoši mājsaimniecību.

Visvairāk atbalstam pieteikušies iedzīvotāji Rīgā, Rēzeknes novadā, Augšdaugavas novadā un Dienvidkurzemes novadā. No atbalsta veidiem, kas iedzīvotājiem jāpiesaka pašiem, tieši malka bez čeka ir pārliecinoši populārākais veids.  

"Ja skatāmies procentuāli, tad malka bez čeka ir 94% no visiem pieteikumiem," pastāstīja SIA "ZZ Dats" direktors Edžus Žeiris. "Otrs lielākais, kas mums ir, granulas, briketes – tie ir 3,8% no visiem pieteikumiem. Un tur ir 8818 pieteikumi uz visu Latviju. Tātad tā malka bez čeka beidzas, procentuāli uz šo brīdi tā ir bijusi vislielākā pieteikumu masa."

Elektroenerģijai apkurē saņemti vairāk nekā divi tūkstoši pieteikumu, malkai ar čeku – apmēram tūkstotis. Patlaban kopējais atbalstam malkai, elektrībai apkurē, granulām un briketēm ir vairāk nekā 13 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti