Elitas Patmalnieces glezna, Aijas Andrejevas mūzika un Ralfa Eilanda izaicinājumi – «Dod pieci!» 6. dienā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Labdarības maratona "Dod pieci! 2020" pirmspēdējā dienā stikla studijā skanēja mūzika un sarunas, kā arī viedokļi par vardarbību ģimenē, tapa arī glezna, kura nonāca virtuālajā izsoļu zālē.

Viena no otrdienas, 22. decembra, rīta viešņām stikla studijā bija māksliniece Elita Patmalniece, kura uz vietas uzgleznoja gleznu labdarības maratona izsolei. Darba tematiku tiešraidē noteica klausītāji. No rīta dīdžeji stikla studijā arī saņēma Zemessardzes Studentu bataljona ziedojumu.

Viena no stikla studijas muzikālajām viešņām bija Aija Andrejeva. Viņa stāstīja, ka šogad sekot līdzi labdarības maratonam ir sanācis daudz ciešāk nekā citus gadus, kad ir koncerti. Viņas skatījumā, jāstrādā ir gan ar upuriem, gan arī ar agresoriem.

“Kad mēs augām, nebija neviena, ar ko runāt par šādām lietām. Tagad ir daudz iespēju strādāt ar sevi un lūgt palīdzību.

Ticu, ka arī kāds agresors šajās dienās sadzird sevī šīs īpašības un ir gatavs mainīties. Bērnam pārdzīvotais ir milzīgs kauns visas dzīves garumā. Kauna izjūta ir līdzīga baiļu izjūtai  – tu esi nedrošs. Atbrīvoties no šāda kauna ir milzīgs darbs,” teica Aija Andrejeva. Viņa izpildīja dziesmu “Vēl”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Ainars Mielavs arī bija viens no muzikālajiem viesiem stikla studijā. Viņš cilvēkiem, kas cieš no vardarbības ģimenē, vēlēja pie pirmās izdevības doties prom.

“Ja ģimenē parādās pirmās agresijas pazīmes, saņemt visus spēkus un drosmi un pie pirmās izdevības ir jāiet prom. Labāk nebūs,” teica Mielavs. Viņš izpildīja dziesmu "Aleluja" no jaunā albuma "220 volti".

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pozitīvas emocijas studijā atveda Mārcis Vasiļevskis, Ralfs Eilands un Kaspars Breidaks. Ralfs Eilands un Kaspars Breidaks izaicināja viens otru par ziedojumiem. Ralfs Eilands dziedāja “Rēdereju” ne tikai latviešu, bet arī lietuviešu un igauņu valodās, bet Kaspars Breidaks krievu romanču pavadījumā krieviski apdziedāja savu ikdienu radio.

Kaspars Breidaks arī atzīmēja: “Jūs esat atvēruši arī manas acis. Man nebija ne jausmas, cik skaudra ir statistika. Stāstīt nozīmē izvēlēties būt drosmīgam. “Dod pieci!” padara drosmīgus daudzus citus. Katrs šis stāsts iededz drosmi arī citiem [cietušajiem], lai saprastu, ka viņi to nav pelnījuši un ka no vardarbības apļa ir jālaužas ārā.”

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Labdarības maratona “Dod pieci! 2020” dīdžeji arī sazinājās ar vienu no ziedotājiem – Rīgas mēru Mārtiņu Staķi ("Attīstībai/Par!"), kurš cilvēkus, kas saskaras ar vardarbību ģimenē, aicināja vērsties pie pašvaldības policijas. “Vardarbības tēma šobrīd ir ļoti aktuāla. Varu tikai iedomāties, kādām ciešanām un pazemojumiem jāiet cauri cilvēkiem, kas cieš no vardarbības ģimenēs.

Svarīgi ir ziņot pašvaldības policijai par vardarbības gadījumiem, jo grūti reaģēt, ja nezinām. Galvenais – neklusēt. Novēlu visiem sargāt sevi un savus tuviniekus.”

KONTEKSTS

Sešu gadu laikā labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti kopumā 1,3 miljoni eiro. Katru gadu šī akcija aktualizē kādu Latvijas sabiedrībā nozīmīgu tēmu. Šogad ziedojumi tiek novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti