Dienas ziņas

Plānošanas reģionu robežas ir jāpārskata

Dienas ziņas

Vai rindas pie ārstiem kļūs garākas?

Būvniecības izmaksu kāpums liedz īstenot projektus

Elejas sporta centra būvniecības izmaksas palielinājušās uz pusi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Elejas sporta centra būvnieku piedāvātās cenas uz pusi pārsniedz to, cik bija plānots samaksāt par būvi. Jelgavas novadā vaino smagnējo būvju saskaņošanas procesu. Būvniecības asociācijā uzskata, ka tās ir sekas neregulētiem būvniecības apjomu kritumiem un kāpumiem.

Pagājušā gadsimta beigās Elejas vidusskolas sporta zāle bija lielākā visā rajonā, bet tagad tā īsti neatbilst ne skolēnu, ne pieaugušo sportot gribētāju vajadzībām.

"Šīs zāles izmērs atbilst vienam basketbola laukumam, un šeit pat nav puišiem spēlējot iespējas pareizi izmest "autu", jo līnija ir gar sienu,"

stāstīja Elejas vidusskolas direktore Sarmīte Balode

Remontdarbi zālē neesot veikti, jo gaidīts jaunais sporta centrs, kurā vieta būtu gan jaunai sporta hallei, viesnīcas tipa istabiņām sportistiem un arī peldbaseinam. Tomēr iepirkums beidzies bez rezultāta, jo piedāvātas cenas krietni pārsniegušas plānoto.

 "No iesniegtajiem četriem pretendentu pieteikumiem mēs redzam, ka būves kopējās izmaksas ir 12 miljoni eiro. Plānojām mēs sešus miljonus eiro,"

norādīja Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte.

Būvniecības iecere aizsākusies jau 2015. gadā, un tas arī esot galvenais iemesls, kāpēc plānotās izmaksas tik ļoti atšķiras no piedāvātajām. Tomēr saīsināt šo laiku šī brīža ekonomiskajā situācijā, ievērojot Ministru kabineta (MK) noteikumus, nemaz neesot iespējams.

"Jo process ir ļoti, ļoti ilgstošs. Gan saskaņojumi, gan pati projektēšana. Par to [MK noteikumu] maiņu tiek ļoti daudz diskutēts, ka mums ir ļoti sarežģīti un smagnēji šie procesi, bet katrā ziņā tas ir saistīts ar to, ka mēs gribam kvalitatīvas būves," stāstīja Lonerte

Pašreiz tiekot gatavoti dokumenti jaunam iepirkumam. Vienlaikus tajā tikšot prasīta gan projektēšana, gan būvniecība sporta hallei un viesnīcas daļai, cerot, ka tad vajadzētu pietikt ar plānoto naudas summu. Jelgavas novads šādā situācijā nonācis pirmoreiz, bet līdzīgas problēmas bijušas daudzviet. Būvniecības asociācijā skaidro, ka tās radījušas neregulēti būvniecības apjomu kritumi un kāpumi

"2014., 2015. gadā mums būvniecības apjomi krita, un daudzi speciālisti palika bez darba un aizbrauca prom vai pārkvalificējās. Būvnieki par to skaļi runāja, bet no valsts puses neviens nepalīdzēja nozarei šajā kritiskajā brīdī pārvarēt vai mīkstināt šo problēmu. Šodien mēs redzam šīs sāpīgās sekas," skaidroja Latvijas Būvniecības asociācijas prezidents Normunds Grinbergs.

Pašlaik valdībā tiek spriests arī par izmaiņām pašvaldību aizņēmumiem, tomēr Jelgavas novads cieši apņēmies vismaz daļu no projekta īstenot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti