Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Krievija uzbrukusi Kijivai ar kaujas droniem

Elejā iesvētīta jaunā baznīca

Elejā iesvētīta jaunā baznīca

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Elejā iesvētīta jaunā katoļu baznīca. Dievnama remontdarbi beidzās jau pirms aptuveni diviem gadiem, taču galīgo punktu traucēja pielikt dažādi apstākļi, tostarp arī kovida pandēmija. 

"Beidzot mēs esam sagaidījuši," saka Janīna, viena no vecākajām un aktīvākajām Elejas draudzes loceklēm, viņai ir 84 gadi.

Katoļi Elejā bijuši vienmēr, taču baznīca šeit nekad nav bijusi. Cilvēki pulcējušies pagasta centrā, arī skolā, bet pēdējos gados dievkalpojumi notika Elejas Saieta namā.

Janīna atzīst, ka viņai jaunā baznīca ļoti patīk. "Maza un ļoti jauka," viņa priecājas. Arī Elejas draudzes locekle Emīlija saka, ka ir liels prieks. Emīlija atceras, ka bērnībā uz baznīcu bijis jāmēro pat desmit kilometru. Tagad baznīca ir pavisam tuvu.

"Šobrīd mēs tādā ļoti nestabilā laikā dzīvojam. Jūs jau paši jūtat. Ekonomiskā krīze. Cilvēkiem ir arī emocionāli pārdzīvojumi, neziņa, tāpēc mēs te, pierobežā, priecājamies, ka ir baznīca, jo cilvēki ir izsalkuši pēc vārda, grib kaut ko dzirdēt, lai rastu spēku no vārdiem. Dažreiz atnāk tikai paklausīties, lai ikdienā spētu pārdzīvot to, kas ir jāpārdzīvo," skaidro Elejas draudzes locekle Marianna.

Elejas draudzes loceklei Veronikai ir īpašā dāvana baznīcai. Tas ir albums, kur fiksēts gandrīz katrs celtniecības mirklis. Veronika strādā bibliotēkā un no sava loga labi pārredzēja būvlaukumu. Vieta dievnamam tika atrasta 2015. gadā, bet celtniecība sākās pēc aptuveni trīs gadiem. Darbus vadīja Vidmants Staņevičus, kas atklāj, ka uzcelt baznīcu bija viņa mūža sapnis.

Projekts tapis sadarbībā ar Vācijas fondu ''Bonifatiuswerk'', kas atbalstījis vairāku baznīcu celtniecību Latvijā. Svinīgajā pasākumā bija klāt arī Romas katoļu baznīcas vadība, bīskapi; viesu bija tik daudz, ka sēdvietu visiem pat nepietika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti