Panorāma

Pie Nacionālās operas piemin kara noziegumu upurus

Panorāma

Karš Ukrainā: cīņas Mariupolē, trieciens Kijivā

Ekumeniskajā Krusta ceļā lūdz par mieru Ukrainā

Ekumeniskajā Krusta ceļā Vecrīgā lūdz par mieru Ukrainā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Par mieru Latvijā, Ukrainā un visā pasaulē – ar tādu devīzi šogad Lielās piektdienas lūgšanu gājienā devās visu konfesiju kristieši Vecrīgā. Ekumeniskais krusta ceļš notika pirmo reizi pēc divu gadu pārtraukuma. Un šogad tajā piedalījās arī Ukrainas kara bēgļi.

Šogad Krusta ceļš notiek kara ēnā. Katrā apstāšanās vietā līdzās lasījumiem no Bībeles Ukrainas iedzīvotāji dalās savos pārdzīvojumos.

"Mēs esam izmētāti pa visu pasauli. Bet mans tētis atrodas pie Kijivas. Viņš glābj cilvēkus un dzēš ugunsgrēkus," sacīja Ukrainas kara bēgle Agnese Lokšina.

No kara aizbēgušie šo krusta ceļu iet līdzās ar tiem, kam šī jau ir Lieldienu laika tradīcija gadiem. Piemēram, māksliniece Agnese, kura darba dienās palīdz bēgļu bērniem.

"Saku paldies Dievam un visai Latvijai, un visām valstīm, kas mums sniegušas palīdzību. Saku paldies katram, kas ar savas dvēseles siltumu mūs silda. Dievs saka - es biju izsalcis, jūs mani padzirdījāt. Es biju izsalcis, jūs mani pabarojāt. Lai Dievs jūs visus svētī," norādīja Loškina.

Krusta ceļa dalībnieki tic, ka mieru ir iespējams izlūgt. Jo lūgšana ir spēks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti