Eksperti: Nelabvēlīgie spriedumi ECT pret Latviju neliecina par vāju tiesu praksi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) izskatīšanā visbiežāk nonāk jautājumi, kas skar bērnu tiesības, imigrācijas un medicīnas tiesību jautājumi, kā arī jautājumi kas skar dažādas minoritātes sabiedrībā - tā secināts šonedēļ notikušā konferencē, kas veltīta cilvēktiesību aktualitātēm.

Spriežot pēc ECT spriedumiem pret Latviju varētu šķist, liekas, ka valstī nekas nestrādā un pārkāpumi ir visur - tomēr tā nav, jo problēmas pastāv visās valstīs.

Daudzie nelabvēlīgie Latvijai spriedumi ECT nereti ir radījuši iespaidu, ka Latvijas tiesu sistēmā vērojamas nopietnas problēmas. Tomēr paši cilvēktiesību eksperti uzsver, ka patiesībā ne mazāk nopietnu lietu cilvēktiesību jautājumos tiek ierunātas arī pret valstīm ar senākām tiesiskuma tradīcijām.

„Ja jūs regulāri sekotu ECT praksei, tad nav tā (..) ka nekas nestrādā un pārkāpumi ir visur. Tā tas nav. Problēmas ir visās valstīs. Pietiekami nopietnas lietas ir pret Vāciju, Franciju, Norvēģiju, Austrumeiropas valstīm,” saka ECT tiesnese Inese Ziemele.

Savukārt Ministru kabineta (MK) pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce norādīja, ka tiesvedības pret Latviju ir saistītas nevis ar faktu, ka Latvija kaut ko neprastu izdarīt, bet gan tāpēc, ka cilvēktiesības un to piemērošanas prakse attīstās. „Prakses saskaņošana ar konvenciju nekad nemainīsies, nevis tāpēc, ka mēs neko nesaprotam, bet gan tāpēc, ka cilvēktiesības nepārtraukti attīstās (...)” norāda Līce.

Gada laikā līdz 30.aprīlim Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēmusi 17 spriedumus lietās pret Latviju un tas līdz šim ir bijis vislielākais 12 mēnešos pieņemto spriedumu skaits lietās pret Latviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti