Eksperti: Čigānes virzīšana izglītības ministres amatam būtu neizdevies joks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Svarīgi, lai nākamais izglītības un zinātnes ministrs būtu ar pieredzi šajā jomā, bet Lolitas Čigānes izvirzīšana šim amatam būtu neizdevies  joks, pauda aģentūras BNS aptaujātie eksperti.

Augstākās izglītības padomes vadītājs Jānis Vētra  pauda, ka partijas "Vienotība", kas vēlas uzņemties atbildību par Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), rindās ir cilvēki, kuri ievērojami piemērotāki šim amatam.

"Čigānes virzīšana izglītības un zinātnes ministra amatam ir neizdevies joks. Gan Valsts prezidents, gan vairāki citi augsta līmeņa politiķi ir norādījuši, ka šis amats jāieņem cilvēkam, kurš ir profesionālis nozarē. Par Čigāni nevar teikt, ka viņa sevi būtu pierādījusi kaut vienā no IZM jomām, proti, izglītībā, zinātnē vai sportā," sacīja Vētra.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Ingrīda Mikiško aģentūrai BNS pauda uzskatu, ka pašreizējā pieeja jauna izglītības un zinātnes ministra meklējumiem ir vieglprātīga.

Viņa skaidroja, ka izglītības nozarē joprojām ir ievērojams skaits dažādu jautājumu un problēmu, kuras nepieciešams steidzami risināt, tāpēc nav vēlams, ka par ministru tiek iecelts cilvēks, kurš iepriekš praktiski nav saskāries ar izglītības, zinātnes jomu un nepārzina tās stāvokli.

“Čigāne nav bijusi saistīta ar izglītības nozari,” pauda Mikiško.

Vienlaikus Mikiško nekomentēja to, ko LIZDA vēlētos redzēt ministra amatā, norādot, ka šim cilvēkam jābūt pietiekami pieredzējušam izglītības jomā.

Savukārt Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Juris Ekmanis norādīja, ka līdz šim nav dzirdēts, ko Čigāne būtu izdarījusi izglītības vai zinātnes jomā.

"Gribētu, lai IZM tomēr vada cilvēks, kurš ir speciālists izglītībā vai zinātnē, bet Čigāne līdz šim ir stāvējusi tālu no tā visa," piebilda akadēmiķis.

 Saeimas deputāte Lolita Čigāne ("Vienotība"), kura iekļuvusi arī nākamajā parlamentā, gatava kandidēt uz izglītības un zinātnes ministra amatu, ja premjere Laimdota Straujuma ("Vienotība") viņu aicinās to darīt.

"Es esmu pavadījusi laiku pārdomās, konsultējusies ar ģimeni. Ja Straujumas kundze mani aicinās un tā būs partijas pozīcija, tad es esmu gatava tam piekrist," ceturtdien žurnālistiem sacīja Čigāne.

Izglītības ministra amatam viņu esot uzrunājuši vairāki partijas biedri, kā arī nozares pārstāvji. Uz jautājumu, vai partijā ir arī citi kandidāti uz šo amatu, Čigāne atbildēja, ka "šobrīd es esmu bijusi tā, kurai ir vaicāts, un es esmu atsaukusies pozitīvi. Protams, ja būs kaut kādas izmaiņas procesā, es absolūti neesmu greizsirdīga".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti