Ekonomikas ministriju trīs gadu laikā varētu pārvietot uz citu ēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ekonomikas ministriju (EM) trīs gadu laikā no pašreizējām telpām Rīgā, Brīvības ielas 55 ēkā, kas ir kritiskā stāvoklī, varētu pārvietot uz "Pasaules tirdzniecības centra" ēku Elizabetes ielā 2. Tā ir viena no piedāvātajām iespējām, lai tostarp nodrošinātu ministrijas darbiniekus ar atbilstošām darba telpām.

EM valsts sekretārs Ēriks Eglītis
00:00 / 00:19
Lejuplādēt
Ēka, kurā atrodas EM un tās padotībā esošās iestādes, ir kritiskā stāvoklī. Šo namu Rīgā, Brīvības ielā 55, sāka celt vēl aizpagājušajā gadsimtā. Taču šobrīd ēkas tehniskais stāvoklis ir tik slikts, ka tas var apdraudēt gan darbinieku, gan pakalpojumu saņēmēju un arī nejaušu garāmgājēju drošību. Šī gada sākumā Rīgas domes komisija noteica ēku kā vidi degradējošu.

 

Valdības komitejā pirmdien, 6.augustā, tiks skatīts ziņojums par to, kā novērst ēkas kritisko stāvokli un nodrošināt EM darbiniekus ar atbilstošām telpām.

Ziņojumā piedāvāti trīs risinājumi: veikt remontdarbus, pāriet uz nomas attiecībām ar "Valsts nekustamajiem īpašumiem". Savukārt saskaņā ar trešo variantu EM un tās padotības iestādes trīs gadu laikā pārietu uz valstij piederošo ēku Elizabetes ielā 2, Rīgā. Tieši šo EM valsts sekretārs Ēriks Eglītis uzskata par piemērotāko.

"Mēs varētu konsolidēt visu EM resoru šajā ēkā Elizabetes ielā 2. Būtu jāveic apjomīgi remontdarbi Elizabetes ielas 2 ēkā. Bet tas dotu iespēju šo ēku savest kārtībā pēc visiem modernākiem standartiem – gan no energoefektivitātes viedokļa un darba organizācijas viedokļa.

Tā būtu moderna biroja ēka, kurā mēs varētu konsolidēt visus darbiniekus. Tā rezultātā atbrīvotos vairākas ēkas, kuras VNĪ varētu vai nu atsavināt, vai iznomāt," teica Eglītis.

Pēc EM aplēsēm, ēku Elizabetes ielā varētu izremontēt par 30,8 miljoniem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti