Eirovīzijas koru konkursa vadītājs: Zinu, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Zinu, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta un esmu liels Latvijas koru kultūras cienītājs, intervijā Latvijas Radio saka viens no Eirovīzijas koru konkursa vadītājs un viens no pasaulē visvairāk atskaņotajiem amerikāņu kormūzikas komponistiem Ēriks Vitekers.

„Es, protams, zinu Latvijas Radio kori. Zinu, ka latvieši ir dziedātāju tauta un ka te ir daudz labu koru. Zinu par Dziesmu svētkiem un lielo kopā dziedāšanas tradīciju, un es zinu komponistu Ēriku Ešenvaldu.

Pirms divām nedēļām diriģēju viņa dziesmu „Stars” [„Zvaigznes”] kopā ar britu kamerkori „The BBC Singers”. Tas ir tik skaists skaņdarbs! Vienreizēja skaņa. Viņš prot iemūžināt skaņas caurspīdību! Man šķiet, ka savā ziņā tieši pateicoties viņa mūzikai, ir veidojies mans priekšstats par Latviju. Nākamajās dienās pārliecināšos, vai tā tiešām tāda ir!

- Ir cilvēki, kas jūsu skaņdarbos saskata līdzīgas noskaņas.

Mums abiem ar Ēriku Ešenvaldu ir līdzīga pieeja harmonijai. Es ļoti ceru viņu satikt, kamēr esmu Latvijā. Man šķiet, ka mūs vieno arī mīlestība pret mieru un klusumu. Pret mūziku, kas šķietami kustas gaismas ātrumā un vienlaikus stāv uz vietas. Šajā ziņā mēs, manuprāt, esam uz viena viļņa.

- Kā, jūsuprāt, atšķiras koru skaņa ASV un Latvijā?

Ļoti vispārinot, kori ASV dzied ar daudz lielāku vibrato, ar lielāku, bagātīgāku skaņu. Latvijas koru skaņa ir daudz dzidrāka, taisnāka, smalkāka.

Kad rakstu mūziku, es vairāk sliecos šīs latviešu kora skaņas virzienā. Manā mūzikā mēdz būt daudz ciešu akordu, kuros skaņas ir ļoti tuvu viena otrai, daudz smalku, taisnu līniju, caur kurām it kā cenšos apstādināt laiku. Un latviešu kora skaņa tam ir ideāli piemērota. Tā stāv un vizuļo. Kad diriģēju Amerikas korus, es vienmēr lūdzu viņiem „noņemt” vibrato un dziedāt taisnāk, dzidrāk. Darīt visu to, kas Latvijas koristiem sanāk jau no dabas.

Visu interviju ar Ēriku Vitekeru Latvijas Radio varēsiet dzirdēt sestdienas, 22. jūlija, LR1 programmā "Labrīt" pēc plkst.9, kā arī noklausīties ierakstā un lasīt lsm.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti