Dienas ziņas

Top pacientu tiesību aizsardzības plāns

Dienas ziņas

Vidusskolēniem eksāmenos veicies labāk

Eiropas Pilsoņu balvu piešķir nodibinājumam "Hospiss LV"

Eiropas Pilsoņu balvu piešķir «Hospiss LV» par projektu paliatīvās aprūpes jomā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

2022. gada Eiropas Pilsoņu balva piešķirta nodibinājumam "Hospiss LV" par pilotprojektu, sniedzot aprūpes palīdzību onkoloģijas pacientiem cieņpilnai aiziešanai, informēja Eiropas Parlamenta (EP) pārstāvniecībā Latvijā.

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko EP piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, kā arī sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros, kas stiprina Eiropas garu.

Balvu tāpat piešķir par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina Eiropas Savienības Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

"Hospiss LV" vadītāja Ilze Neimane-Nešpora norādīja, ka šī godalga brīvprātīgajiem ir kā apliecinājums hospisa aprūpes problēmas aktualitātei un nepieciešamībai valstiskā līmenī panākt regulējumu, kas garantē cieņpilnas pirmsnāves aprūpes sistēmas izveidošanu visiem valsts iedzīvotājiem.

Līdzīgi kā cilvēki citās Eiropas valstīs, arī Latvijas iedzīvotāji ir pelnījuši saņemt garantētu cieņpilnu pirmsnāves hospisa aprūpi.

Eiropas Pilsoņu balvas kandidātus var izvirzīt kā atsevišķi iedzīvotāji, tā apvienības vai organizācijas. "Hospiss LV" kandidatūru balvai bija pieteikusi privātpersona Maija Bērtiņa.

Katrā dalībvalstī iesniegtos pieteikumus izvērtē attiecīgās valsts žūrija, kuru veido trīs EP deputāti, valsts pilsoniskās sabiedrības organizācijas pārstāvis un valsts jaunatnes organizācijas pārstāvis. Žūrija atlasa ne vairāk kā piecus projektus, kurus ar komentāriem nosūta Eiropas Pilsoņu balvas komitejai, kas lemj par uzvarētājiem no visas ES. Katru gadu balvu piešķir ne vairāk kā 50 laureātiem no visas Eiropas, vismaz vienam no katras dalībvalsts. Šogad balva piešķirta 30 laureātiem.

Latvijas žūrijas sastāvā bija EP deputāts Andris Ameriks, bijušie deputāti Aldis Kušķis un Guntars Krasts, biedrības "Eiropas Kustība Latvijā" viceprezidente Lolita Čigāne un Latvijas Jaunatnes padomes prezidente Ilze Bergmane.

Žūrija savā pamatojumā izvirzīt balvai "Hospiss LV" norādījusi, ka organizācijas īstenotais projekts ir "lieliska, unikāla, augsti novērtēta iniciatīva paliatīvās aprūpes jomā, kas ir sarežģīta, vēl ne tik plaši apspriesta, bet ļoti svarīga tēma Latvijas sabiedrībā." Žūrijas locekļi arī uzsvēra, ka atbalsts vājākajiem sabiedrības locekļiem un solidaritāte ir ļoti svarīgas un patiesas Eiropas vērtības.

Eiropas Pilsoņu balvu EP iedibināja un piešķir kopš 2008. gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane (2012), Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte (2013), labdarības fonda "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta (2015), labdarības maratona "Dod Pieci" komanda (2017), kustība "Iespējamā misija" (2018) un līdzdalības platforma "manabalss.lv" (2020), Ineses Vaivares vadītās biedrības "Viegli palīdzēt" īstenotā aktivitāte Baltkrievijas iedzīvotāju atbalstam #FreeBelarus un Bērnu slimnīcas fonda un "Bērnu un pusaudžu resursu centra" valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa (2021).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti