Eiropas Komisija iesaka Latvijai mazināt politisko ietekmi tiesnešu iecelšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 10 mēnešiem.

Eiropas Komisija tiesiskuma ziņojumā iesaka mazināt Latvijai politisko ietekmi tiesnešu iecelšanā.

Eiropas Komisija publicējusi ikgadējo tiesiskuma ziņojumu. Tajā analizēta aktuālā situācija tiesiskuma jomā katrā dalībvalstī. Šogad pirmo reizi ziņojums papildināts arī ar katrai dalībvalstij sniegtajām rekomendācijām.

Latvijai būtiskākais ieteikums – samazināt politisko ietekmi Augstākās tiesas tiesnešu iecelšanā. Jāatgādina, ka šogad pretēji nozares ieteikumam Saeima neapstiprināja Sanitu Osipovu Augstākās tiesas Civillietu departamentā vakanta tiesneša amatā.

“Kopumā rekomendācija sniedz norādi par to, ka mums kā demokrātiskai un tiesiskai valstij ir jācenšas arī attiecībā uz šiem procesiem. Lai katrs varas atzars veiksmīgāk pildītu un apzinātos savas varas funkcijas šajos jautājumos. Citiem vārdiem sakot – mazināt politisko ietekmi šajos procesos,” pastāstīja Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs.

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Savukārt kā pozitīvas lietas tiesiskuma stiprināšanā uzteiktas: tiesu sistēmas digitalizācija, darba uzsākšana tiesnešu apmācības jautājumā un Ekonomisko lietu tiesas veiksmīgi aizvadītais pirmais gads.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti