Dundagas novadā 300 iedzīvotāji demonstrācijā pauž nemieru ar domes darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lai paustu savu neapmierinātību ar Dundagas novada pašvaldības darbu un lēmumiem, Dundagas iedzīvotāji ceturtdien, 22.augustā, rīko demonstrāciju. Saskaņā ar protesta rīkotāju aplēsēm tajā piedalās vairāk nekā 300 cilvēki, no kuriem liela daļa brauca no aptuveni 40 kilometrus attālās Kolkas.

ĪSUMĀ:

  • Dundagas novada dome no amata atstādināja Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju Pinkenu.
  • Taču iedzīvotāji pauda neapmierinātību ar to, un nu pulcējās demonstrācijā.
  • Protestētāji prasa novada domes vadītāja un citu domnieku atkāpšanos.
  • Domes vadība un deputāti lēmumu par Pinkenu mainīt negrasās.
  • Pinkens ir gatavs tiesāties, lai varētu atgriezties amatā.
  • Ministrs Pūce pieprasījis paskaidrojumus domei par Pinkena atbrīvošanu no amata.

Nemierā ar domes darbu

Dundagas novadā 300 iedzīvotāji demonstrācijā pauž nemieru ar domes darbu
00:00 / 03:09
Lejuplādēt

Dundagas novada iedzīvotāji jau ilgstoši ir neapmierināti ar novada domes lēmumiem un attieksmi. Šī domes sasaukuma laikā darbu pašvaldībā pametuši 16 darbinieki, un augusta sākumā ar pārmetumiem uz 33 lapām atlaists tika, piketētāju ieskatā, labākais Kolkas pagasta pārvaldnieks  Aldis Pinkens.

Dāvis Stalts: Par Dundagas iedzīvotāju demonstrāciju
00:00 / 01:07
Lejuplādēt

Protesta akcijas vadītājs, Jaunās konservatīvās partijas biedrs Dāvis Stalts skaidroja, ka Pinkena atbrīvošana no amata bija pēdējais „piliens” Dundagas novada iedzīvotājiem. “Dundagas novada domē tās vadītājs Aldis Felts, neņemot vērā iedzīvotāju intereses, ar saviem deputātiem pieņem lēmumus, kas būtībā degradē Dundagas novada vidi un nākotni. Un viens no karstākajiem momentiem, kas izsauca sašutuma vētru, bija Alda Pinkēna – Kolkas pagasta pārvaldes vadītāja - atstādināšana no ieņemamā amata. Te es gribu atgādināt, ka

Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs nav vienkārši amatā iecelta persona, bet vietējo cilvēku sapulcē, kopā nākšanā izvēlēts cilvēks,” Latvijas Radio sacīja Stalts.

Iziet ielās

Tāpēc ar skaļiem un emocionāliem saukļiem, pieprasot demokrātiju un domes vadības maiņu, ceturtdienas, 22.augusta, rītā protestēja vairāk nekā 300 dundadznieku un kolcinieku. Latvijas un līvu karogiem plīvojot, ar Kolkas raga Neptūnu priekšgalā, skaļi pieprasot pārtraukt neprātu, piketētāji devās Dundaga novada pašvaldības virzienā.

Demonstrācija sākās ar pulcēšanos pie Krokodila pieminekļa Ernesta Dinsberga ielā 2, Dundagā, un tālāk gājienā cauri Dundagas centram uz Dundagas novada domes ēku devās vairāk nekā 150 cilvēku, Latvijas Radio apliecināja protestu rīkotāji.

Uz protestu sanākuši gan jaunāki, gan vecāki cilvēki ar karogiem un plakātiem, kuros varēja lasīt saukļus “Vakar darbā meklēju taisnību, šodien meklēju darbu”, “Pinkēns nepazudīs, pazudīs Kolka” un citiem, kas liecināja par vietējo iedzīvotāju dusmām un neapmierinātību.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Protestētāji pauda neapmierinātību gan ar domes priekšsēdētāja Felta, gan izpilddirektores Janitas Vandas Valteres darbu.

Nepiekāpjas protestētājiem

Taču domes priekšsēdētājs Aldis Felts, kura atkāpšanos prasīja demonstranti, pie viņiem iznākot, pauda, ka nepiekrīt ne atkāpties no amata, ne atjaunot darbā pārvaldnieku, kas esot pārkāpis darba līguma nosacījumus, piemēram, nepildot izpilddirektores uzdevumus un nesakārtojot dokumentu vadības sistēmu. "Mēs pašvaldībā nepieņemam sabiedrībā populāras personas, mēs pieņemam darbiniekus. Ārā ir 300 iedzīvotāji. Es saprotu, tas ir ievērojams, cienījams un respektējams spēks, bet ir cilvēki, kuri šobrīd strādā, un es kalpoju arī tiem," sacīja Felts.

Felts intervijā Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" sacīja, ka arī pārējie domes deputāti, ceturtdien tiekoties ar protestētājiem, apliecināja, ka nav mainījuši savu lēmumu attiecībā uz Pinkenu.

Cerībā, ka Dundagas novada domes mainīs viedokli, savākti arī 716 iedzīvotāju paraksti. Pagaidām nesagaidījuši cerēto, organizatori plāno demonstrācijas turpināt, solot tās skaļākas un radošākas.

Tikmēr atstādinātais Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs Aldis Pinkens ir gatavs tiesāties, lai varētu atgriezties savā amatā: "Es nepamanīju iemeslus viņa runā šodien. Iemesli tika minēti 9.augustā domes sēdes lēmumprojektā, un tie neiztur nekādu kritiku, ja mēs runājam par to, ka tiek vērtēts mans darbs nevis viņa iegribas vai viņa interpretācijas par to, kas ir likums un kas nav. Ja var uzskatīt par pārkāpumu, par kuru var atbrīvot cilvēku no amata to, ka viņš nav izpildījis rīkojumu, ka viņam jāatrodas atvaļinājumā. Tas ir viens no maniem pārkāpumiem."

Ministrs prasa paskaidrojumu 

Ceturtdienas pēcpusdienā ministrijā informēja, ka vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par") pieprasījis paskaidrojumus no Dundagas novada domes par to, vai atceļot no amata Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju, ir ievērots Darba likums, valsts pārvaldē nostiprinātie labas pārvaldības principi un atbrīvošana no amata ir bijusi pamatota ar būtiskiem pārkāpumiem, nevis pieņemts politisks lēmums. 

“Esmu saņēmis iedzīvotāju sūdzības, par to, ka Dundagas novada domē netiek ievēroti labas pārvaldības principi. Kā var novērot, tad Kolkas pagasta pārvaldes vadītāja nepietiekami pamatota un izskaidrota atbrīvošana no amata izsauc asu vietējās sabiedrības reakciju.

Šādos apstākļos aicinu Dundagas novada domei sniegt sava lēmuma pamatotu skaidrojumu,” norādīja Pūce.

Ministrs arī uzteica sabiedrības iesaisti, paužot aktīvu pilsonisku pozīciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti