Dienas ziņas

Ķekavā ar svecēm atgādina par nepabeigto sporta zāli

Dienas ziņas

Premjers slavē "zaļos" ministrus

Pirmais jauniešu forums Dundagas novadā

Dundagas jaunieši vēlas iesaistīties novada attīstībā; skeptiski par iespējām to darīt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Dundagas novada jaunieši ir gatavi iesaistīties novada attīstībā, bet nereti viņu idejas nesasniedz tos cilvēkus, kuri varētu palīdzēt tās realizēt. Tāpēc organizēts pirmais jauniešu forums, kurā piedalījās dažādu nozaru un pašvaldības pārstāvji, lai diskutētu par jauniešiem svarīgiem jautājumiem.

 

23 jaunieši, tas ir daudz, tā saka Dundagas Brīvā laika pavadīšanas centra administratore Ieva Kristiņa. Tieši tik jaunieši piedalījās pirmajā forumā “Jaunieši Dundagas novadā – kas tālāk?”. Arī paši dalībnieki atzīst, ka ir pārsteigti par tik lielu atsaucību, jo Dundagas novadā viena no  problēmām esot tā, ka jaunieši nav aktīvi. Iemeslu tam min, ka neesot pasākumi un aktivitātes, kurās varētu iesaistīties un, kuras būtu aktuālas tieši šai vecuma grupai.

"Man liekas, ka Dundagā jaunieši ir tā kā iesēdušies. Pašvaldībai būtu arī vairāk jārīko pasākumi, jāfinansē dažādas lietas, lai arī jauniešiem būtu interesanti un viņi saprastu, ka par viņiem arī domā," pauda foruma dalībniece Emīlija Jaunbirze. Viņu papildina foruma dalībnieks Rūdolfs Bražis. "Es ieteiktu būt drošiem un nebaidīties pacelt roku, nebaidīties pateikt kaut ko no vietas sēžot, vai pat piecelties, bet vienkārši iesaistīties," saka Bražis.

Izglītība un apmācība, nodarbinātība un uzņēmējdarbība, veselības aizsardzība un labklājība, sociālā iekļaušana, līdzatbildība un brīvprātīgais darbs, šīs bija jomas, par kurām jaunieši diskutēja kopā ar nozaru speciālistiem.

Lai gan tēmas dažādas, tika secināts, ka problēmas ir kopīgas.

Ir nepietiekama komunikācija starp jauniešiem un pašvaldību, arī skolas pārstāvjiem.

Tāpat neesot iespēja piedalīties kvalitatīvās sporta aktivitātēs un veselības veicināšanas programmās.

"It kā mums ir vienreiz gadā tur varbūt sporta svētki, bet ikdienā ir tikai volejbols, bet tas ir tāds vienīgais sporta veids, ko mēs šeit Dundagā varam darīt, bet nekādas citas iespējas īsti nav," atzīst foruma dalībniece Anete Savicka.

Lai gan jaunieši atzīst, ka ir gatavi iesaistīties, lai problēmas risinātu un ir atvērti komunikācijai, viņiem neesot ticība, ka kaut kas mainīsies, jo par šiem jautājumiem ir runāts jau iepriekš, bet nekas nav mainījies.

Ieva Kristiņa atzīst, ka jauniešu idejas nekur nepazūdot, vienkārši process līdz realizēšanai esot lēns. "Noteikti kāda no tām idejām ir jāparāda, ka tas ir iespējams, ka mēs viņus dzirdam. Šāda veidā, es domāju, pakāpeniski mēs arī panāksim to, ka viņi noticēs un nāks arvien vairāk ar savām idejām," norādīja Dundagas Brīvā laika pavadīšanas centra administratore Ieva Kristiņa.

Darba grupu idejas un rezultātu apkopojums tiks iekļauts veidojot jaunatnes lietu politikas stratēģisko dokumentu izstrādi un ieviešanu Dundagas novadā 2019. - 2021. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti