Pēcpusdiena

Koalīcijas partijas konceptuāli vienojušās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā

Pēcpusdiena

Baltijas pašvaldības apņemas mazināt alkohola nodarīto kaitējumu pašvaldībās

MTG TV Latvia slēdz kanālu TV5. Vai Latvijā nepieciešams kanāls ar saturu krievu valodā?

Dulevska: Līdz ar TV5 slēgšanu būs jādomā par atbalstu vietējiem medijiem krievu valodā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pēc “MTG TV Latvia” lēmuma par kanāla TV5 likvidēšanu Latvijā būtu jādomā par to, kā atbalstīt vietējos medijus, kas rada saturu krievu valodā, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” norādīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu (NEPLP) padomes vadītāja Aija Dulevska.

Tā kā NEPLP par “MTG TV Latvia” lēmumu uzzināja piektdien, 29.janvārī, Dulevska norāda, ka padome situācijā vairs nevar iesaistīties. Viņa TV5 auditoriju vērtē kā diezgan lielu, un tai bija iespēja šajā kanālā iegūt informāciju par vietējiem notikumiem. Zaudējot kanālu, samazināsies mediju loks ar informāciju par Latviju krievu valodā.

Tajā pašā laikā Dulevska norādīja, ka krievvalodīgo vidū diezgan populāri ir ziņu raidījumi latviski, piemēram kanālā LNT.

Līdz ar TV5 slēgšanu, Dulevskas ieskatā, būtu jādomā, kā atbalstīt vietējos medijus, kas raida saturu krievu valodā. Tie var būt arī reģionālie mediji. Piemēram, iepriekš NEPLP izsludināja konkursu par raidījumu veidošanu Latgalē. Viņasprāt, būtu jāiegulda jau esošajos medijos, nevis jāveido jauni.

To, ka ziņa par TV5 slēgšanu nav vērtējama pozitīvi, atzīst arī Kultūras ministrijas mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis. Daudzveidība ir pašmērķis jebkurā demokrātiskā sabiedrībā, un TV5 aiziešana no tirgus ir zaudējums, viņš saka.

Putnis pieļauj, ka šādas izmaiņas liks atgriezties arī pie diskusijas par ieceri Latvijas Televīzijai veidot trešo kanālu krievu valodā. Bet politiskajā telpā un no nozares esot jūtams tas, ka daudz ko varētu noteikt Igaunijas veiksme vai neveiksme, veidojot savu kanālu krievu valodā.

Savukārt kādreizējais TV5 īpašnieks Andrejs Ēķis Latvijas Radio raidījumā “Aktuālā intervija” atzina, ka līdz šim “mēs par maz veltījām laiku un naudu”, lai informētu krieviski runājošos cilvēkus par Latvijā notiekošo. Un tagad daļa no TV5 skatītājiem dzīvos tikai Krievijas kanālu informatīvajā telpā, jo pietiekami spēcīgā vietējā piedāvājuma nav.

Ēķis norādīja, ka TV5 savu 15 pastāvēšanas gadu laikā iekaroja 5% auditorijas, bet krievvalodīgajā auditorijā tā reitings bija aptuveni 20%. Iekarot skatītājus ir ilgi un dārgi, norādīja Ēķis. Viņaprāt, valstij, lai sasniegtu krievvalodīgo auditoriju, būtu nevis jāveido jauns kanāls, bet jāpērk raidlaiks citos kanālos, kurus cilvēki jau skatās.   

Raidījumā “Aktuālā intervija” saruna ar kādreizējo TV5 īpašnieku Andreju Ēķi par plānu likvidēt šo kanālu: 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
 
Jau ziņots, ka marta beigās iecerēts likvidēt televīzijas kanālu TV5. Televīzijas kanāls līdz šim bija viens no nedaudzajiem televīzijas kanāliem Latvijā, kas veidojis oriģinālsaturu krievu valodā.
 
Lēmums par kanāla likvidāciju pieņemts finansiālu apsvērumu dēļ, atzinuši „MTG TV Latvia” pārstāvji. Jau vairākus gadus tas strādājis ar zaudējumiem.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti