Drošības policija: «Lojalitātes grozījumi» ierobežos ārvalstu centienus ietekmēt Latvijas izglītības sistēmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 7 mēnešiem.

Valdības atbalstītie Izglītības likuma grozījumi, kas paredzēs iespēju atlaist valstij un Satversmei nelojālus pedagogus, nodrošinās iespēju ierobežot ārvalstu centienus ietekmēt Latvijas valsts izglītības sistēmu, uzskata Drošības policija (DP).

DP neesot piedalījusies Izglītības likuma grozījumu izstrādē, taču aģentūrai LETA uzsvēra, ka dienesta rīcībā ir informācija par vairākiem gadījumiem, kad Izglītības kvalitātes valsts dienests pēc sūdzību saņemšanas no skolotājiem, vecākiem un valsts amatpersonām līdz šim nav bijis pilnvarots vērsties pret nelojāliem skolu direktoriem un pedagogiem.

Jau ziņots, ka valdība oktobra sākumā akceptēja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotos grozījumus Izglītības likumā, kas paredz iespēju darba devējam nekavējoties izbeigt darba tiesiskās attiecības ar izglītības iestādes vadītāju vai pedagogu, ja tiek konstatēts, ka persona nav lojāla Latvijai un tās Satversmei vai arī izglītojamam netiek veidota atbilstoša attieksme pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti.

Par šo likumprojektu vēl būs jālemj Saeimai. Saeimā pārstāvētie politiķi jau pauduši dažādus viedokļus par iepriekšminētajiem grozījumiem. Tikmēr skolotāji ir nobažījušies, ka Izglītības likuma izmaiņas vēršanās pret pedagogu izteiksmes brīvību un viedokļu daudzveidību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti