Rīta Panorāma

Izveido sensoro sporta zāli bērniem

Rīta Panorāma

Daudzi turpina pamest Krieviju

Telefonsaruna ar VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieku Juri Jančevski

Drošības nedēļā Latvijā uz ceļiem šogad vairāk negadījumu, bet mazāk bojāgājušo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Šogad nedēļu ilgušās akcijas "Roadpol Drošības dienas" laikā kopējais negadījumu skaits bijis lielāks nekā pērn. Nedēļas laikā ceļu negadījumos dzīvību zaudēja viens cilvēks, kas gan ir mazāk nekā pērn, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Beigusies nedēļu ilgā ikgadējā akcija, ko tradicionāli organizē Eiropas ceļu policijas tīkls un kuras laikā policija pastiprināti uzraudzījusi ceļu satiksmi. Šīs akcijas mērķis ir panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojāgājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.

"Diemžēl šogad akcijas mērķis pilnībā nav sasniegts, bet statistikas dati ir labāki nekā iepriekšējā gadā. [No akcijas sākuma] līdz trešdienai faktiski uz Latvijas ceļiem neviens nav gājis bojā. Diemžēl vakar vakarā ir noticis negadījums, kā rezultātā gāja bojā motocikla vadītājs," atzina Jančevskis.

“ROADPOL Drošības dienu” laikā uz Latvijas ceļiem notikuši 770 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ir cietušas 97 personas, no kurām septiņas ir smagi ievainotas. Diemžēl aizvadītajā diennaktī, 22. septembrī, ceļu satiksmes negadījumā Zemgales reģionā bojā gāja viena persona. 

Pērn "Roadpol Drošības dienu" laikā satiksmes negadījumos Latvijā bija gājuši bojā seši cilvēki.

Aizvadītās nedēļas laikā Valsts policijas darbinieki fiksējuši 1074 atļautā braukšanas ātruma pārkāpumus, no kuriem visvairāk Vidzemes reģionā. Pērn šīs akcijas laikā tika pieķerti 1647 transportlīdzekļu vadītāji par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Tāpat šogad akcijas laikā pieķerti 88 autovadītāji, kas vadījuši savu spēkratu alkohola reibumā, visvairāk fiksēti Rīgas reģionā. Savukārt seši autovadītāji ir vadījuši spēkratu būdami narkotisko vielu iespaidā. 

Pieķerti arī 34 agresīvi braucēji. Daudzi šoferi neizprotot, ko nozīmē agresīvu braukšana un savā rīcībā to nesaskata. "Tā nav tikai ātruma pārsniegšana, bet arī citu satiksmes dalībnieku interešu ignorēšana, traucēšana vai bīstamu situāciju radīšana uz ceļa," pastāstīja Jančevskis.

Policija informēja, ka Latvijā no gada sākuma līdz 22. septembrim ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 79 ceļu satiksmes dalībnieki, bet negadījumos cietuši 3034. Pērn šajā pat periodā ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 104 cilvēki, bet cieta 3026.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti