Drošības dienests saskata riskus saistībā ar Krievijas mediju ienākšanu Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Valsts drošības dienests ir brīdinājis mūsu valsts augstākās amatpersonas, ka pastāv riski, Latvijā darbu sākot arvien vairāk Krievijas mediju uzņēmumiem.

Šonedēļ Latvijas Radio vēstīja, ka kopš Krievijas sāktā kara uz Latviju no agresorvalsts ir emigrējuši vairāk nekā 200 Krievijas žurnālistu un 23 mediju organizācijas. Daļa no tām arī oficiāli sākušas darbu no Rīgas, lai turpinātu informēt Krievijas sabiedrību arī par notiekošo karu Ukrainā, ko darīt Krievijā vairs nav iespējams tur pieņemto likumu dēļ.

Tikmēr Valsts drošības dienests rakstiskā skaidrojumā Latvijas Radio norādīja, ka vērtē informatīvajā telpā notiekošo kontekstā ar pašreizējo ģeopolitisko situāciju un Krievijas agresīvo karu Ukrainā.

Valsts drošības dienesta skaidrojums:

Valsts drošības dienests pastāvīgi vērtē riskus, kas izriet no Krievijas mērķtiecīgajiem un sistemātiskajiem centieniem ietekmēt informatīvo telpu un mediju darbību. Valsts drošības dienests ir informēts par Krievijas neatkarīgo mediju uzsākto darbu Latvijā. Varam arī norādīt, ka šajā sakarā dienests ir identificējis riskus gan Latvijas informatīvās telpas drošībai, gan izlūkošanas riskus, kas saistīti ar to, ka mediju darbība tradicionāli bijusi Krievijas specdienestu interešu lokā. Par šo visu drošības dienests ir informējis valsts augstākās amatpersonas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti