Drošības dienests pēc mācību secinājumiem 2023. gadā plāno aktualizēt Nacionālo pretterorisma plānu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Valsts drošības dienests (VDD) Rīgā aizvadītajās Nacionālā pretterorisma plāna ieviešanas galda mācībās "Sarkanais kods 2022" pārbaudījis un pilnveidojis nacionālajā pretterorisma sistēmā iesaistīto institūciju gatavību reaģēt terorisma draudu līmeņu izsludināšanas un Nacionālā pretterorisma plāna ieviešanas gadījumā. Balstoties uz mācību secinājumiem, 2023. gadā paredzēts aktualizēt Nacionālo pretterorisma plānu, informēja VDD.

Šogad mācībās tika izspēlēta terorisma draudu līmeņa izsludināšana un terorisma draudu līmeņa maiņa Rīgā un Rīgas reģionā, kā arī terorisma riska objektos – kritiskās infrastruktūras un cilvēku masveida pulcēšanās vietās. Mācību gaitā īpaša uzmanība tika pievērsta savstarpējai informācijas apmaiņai, Nacionālajā pretterorisma plānā noteikto preventīvo pasākumu efektivitātei un koordinācijai mainīga terorisma apdraudējuma gadījumā, kā arī operatīvās vadības centra izvēršanai un institūciju spējai koordinēt materiāltehnisko resursu piesaisti un pārdali. 

Balstoties uz mācību secinājumiem, 2023. gadā paredzēts aktualizēt Nacionālo pretterorisma plānu, norādīja VDD.

Mācībās piedalījās pārstāvji no Militārās izlūkošanas un drošības dienesta, Satversmes aizsardzības biroja, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Rīgas pašvaldības policijas.

Nacionālais pretterorisma plāns ir klasificēts dokuments, kurā noteikti par terorisma draudu novēršanu atbildīgo institūciju veicamie preventīvie pasākumi dažādās pasākumu jomās, kas vērsti uz teroristisku darbību novēršanu atbilstoši pieaugošam apdraudējumam un noteiktajam terorisma draudu līmenim.

Mācības "Sarkanais kods" pirmo reizi tika organizētas 2012. gadā un šogad notika jau astoto reizi. Šīs mācības kalpo kā neatņemama pretterorisma sistēmas pilnveidošanas sastāvdaļa, lai nodrošinātu koordinētu institūciju sadarbību preventīvo pretterorismu pasākumu ieviešanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti