Drošības dienests iesaka aizliegt Krievu savienības 28. maijā pieteikto gājienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ņemot vērā identificētos riskus, Valsts drošības dienests (VDD) rekomendē Rīgas domei (RD) aizliegt partijas "Latvijas Krievu savienība" (LKS) 28. maijā pieteikto gājienu no Uzvaras parka līdz Brīvības piemineklim, teikts VDD paziņojumā medijiem.

VDD veiktā informācijas analīze liecina, ka pieteiktā gājiena norise turpinātu vairot apdraudējumu demokrātiskajai valsts iekārtai, demokrātijas pamatprincipiem, nacionālās drošības interesēm, kā arī veicinātu sabiedrības šķelšanās tendenci.

Papildus VDD vērtējumā pieteiktais gājiens, ņemot vērā tā mērķus, nav savietojams ar pieaugošo spriedzi sabiedrībā saistībā ar Krievijas īstenoto agresiju, kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci Ukrainā.

Pieteiktā gājiena norise veicinātu Krimināllikuma 74.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, t.i., genocīda, noziegumu pret cilvēci, mieru un kara nozieguma publisku slavināšanu un attaisnošanu, kā arī apdraudētu sabiedrības drošību un labklājību, norādīja dienestā.

Vērtējot VDD aicinājumu, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņojis, ka Rīgas pašvaldība rīkosies saskaņā ar drošības dienestu analīzi.

KONTEKSTS:

LKS līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs partijas "Facebook" vietnē informēja, ka, protestējot pret valdošo partiju rīcību saistībā ar padomju pieminekļu aizvākšanu Latvijā, LKS 28. maijā plāno rīkot protesta gājienu Rīgā no Uzvaras parka līdz Brīvības piemineklim. 

Rīgas domē pašlaik pieteikums tiek izskatīts un notiek konsultācijas ar tiesībsargājošajām iestādēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti