Drošības dienests aizturējis prokrievijas publicistus par iespējamu starptautisko sankciju pārkāpšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts drošības dienests (VDD) ar septiņām personām saistītos objektos Rīgā un tās apkaimē “veica tiesas sankcionētas procesuālās darbības saistībā ar aizdomām par starptautisko sankciju pārkāpšanu”, paziņojumā medijiem informēja dienests.

Pēc neoficiālas informācijas, izmeklēšanas ietvaros aizturēti vairāki Latvijā strādājoši Krievijas mediju darbinieki.

Kratīšanu laikā VDD ieguvis apjomīgu informācijas kopumu, kas ietver datu nesējus un dokumentus. Īslaicīgi aizturētas vairākas personas, kas pēc iztaujāšanas atbrīvotas, piemērojot ar brīvības atņemšanu nesaistītus  drošības līdzekļus.

Izmeklēšanas interesēs dienests no plašākiem komentāriem pagaidām atturas.

Spriežot pēc ierakstiem sociālajos tīklos, aizturētie ir četri publicisti, kas sadarbojās ar Krievijas valdības mediju konglomerātā ietilpstošajiem portāliem "Sputnik" un "Baltnews". Aizturēto vidū esot bijušais "Baltnews" galvenais redaktors Andrejs Jakovļevs, žurnālisti Andrejs Solopenko un Alla Berezovskaja, kā arī publicists un prokrieviskais aktīvists Vladimirs Lindermans.

VDD informēja, ka procesuālās darbības notika VDD izmeklētā kriminālprocesā, kas uzsākts šī gada 16. janvārī par starptautisko organizāciju noteikto sankciju pārkāpšanu.

“Izmeklēšanā iegūtā informācija rada pamatu aizdomām, ka notikusi saimnieciskā resursa nodošana personai, pret kuru vērstas Eiropas Savienības sankcijas par darbībām, ar ko tiek grauta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība,” informēja dienests.

KONTEKSTS:

Saistībā ar Krievijas atbalstīto kaujinieku agresiju Austrumukrainā un Krimas aneksiju  Eiropas Savienība (ES), ASV un citas rietumvalstis vērsa sankcijas pret Krieviju, nosakot sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm. Sankcijas dažām personām aizliedz iebraukt ES, kā arī iesaldē viņu aktīvus, ja tie atrodas ES, tiek ierobežota sadarbība ar noteiktiem uzņēmumiem, kā arī paredzēti citi ierobežojumi.

Rietumvalstu un Krievijas sankciju cīņas sākās pēc tam, kad Krievija 2014. gada martā pēc neatzīta referenduma anektēja Ukrainas pussalu Krimu, bet aprīlī Ukrainas austrumos prokrieviski noskaņoti separātisti pasludināja neatzītas tautas republikas, uz ko Kijeva atbildēja ar pretterorisma operāciju, un konflikts ilgst vēl aizvien.

Uz rietumvalstu noteiktajām sankcijām Krievija atbildēja ar aizliegumu ievest pārtiku no vairākām rietumvalstīm.

Kopš tā laika abas puses vairākkārt pagarināja un paplašināja savstarpējās sankcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti