Draudze varētu lūgt palīdzību ugunsgrēkā cietušās Piņķu baznīcas atjaunošanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Pašlaik vēl nav zināmi ugunsgrēka nodarītie postījumi Sv.Jāņa baznīcai Piņķos, telefonintervijā Latvijas Radio teica baznīcas draudzes vadītājs Ritvars Heniņš. Vienlaikus viņš atzina, ka, visticamāk, draudzei nebūs pietiekami daudz finansiālu resursu, lai novērstu ugunsgrēka radītos postījumus, un nāksies lūgt sabiedrības palīdzību.

Pēc Heniņa teiktā, ugunsgrēkā stipri bojāta baznīcas torņa daļa, glābšanas darbu laikā stipri pielietas telpas. Taču sakrālie priekšmeti nav cietuši. Ērģelēm, kas atrodas torņa pusē, pirmajā apskatē nav konstatēti kritiski bojājumi.

Pašlaik vēl ir grūti spriest par zaudējumu apmēru, teica draudzes vadītājs, atzīstot, ka visticamāk, tik daudz naudas, lai novērstu ugunsgrēka postījumus, draudzei nebūs. Tāpēc draudze, visticamāk, pēc palīdzības vērsīsies pie draudzes locekļiem un pārējās sabiedrības. Piņķu draudzē ir 400 cilvēki.

Ugunsgrēka iemesls pašlaik nav zināms, to skaidros policija.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka ugunsgrēku Piņķu baznīcā izdevies pilnībā likvidēt otrdien, 25.septembrī, plkst.21.06 – pēc gandrīz četru stundu ilga glābēju darba.

KONTEKSTS:

Piņķos otrdien, 25.septembra, vakarā ar atklātu liesmu dega Svētā Jāņa baznīcas tornis. Ugunsgrēku pēc aptuveni pusotru stundu ilgas cīņas ar liesmām otrdienas vakarā izdevās lokalizēt. Tornis ir nopietni cietis ugunsgrēkā, bet pašu baznīcu izdevies izglābt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti