Draudze varētu lūgt palīdzību ugunsgrēkā cietušās Piņķu baznīcas atjaunošanai

Pašlaik vēl nav zināmi ugunsgrēka nodarītie postījumi Sv.Jāņa baznīcai Piņķos, telefonintervijā Latvijas Radio teica baznīcas draudzes vadītājs Ritvars Heniņš. Vienlaikus viņš atzina, ka, visticamāk, draudzei nebūs pietiekami daudz finansiālu resursu, lai novērstu ugunsgrēka radītos postījumus, un nāksies lūgt sabiedrības palīdzību.

Pēc Heniņa teiktā, ugunsgrēkā stipri bojāta baznīcas torņa daļa, glābšanas darbu laikā stipri pielietas telpas. Taču sakrālie priekšmeti nav cietuši. Ērģelēm, kas atrodas torņa pusē, pirmajā apskatē nav konstatēti kritiski bojājumi.

Pašlaik vēl ir grūti spriest par zaudējumu apmēru, teica draudzes vadītājs, atzīstot, ka visticamāk, tik daudz naudas, lai novērstu ugunsgrēka postījumus, draudzei nebūs. Tāpēc draudze, visticamāk, pēc palīdzības vērsīsies pie draudzes locekļiem un pārējās sabiedrības. Piņķu draudzē ir 400 cilvēki.

Ugunsgrēka iemesls pašlaik nav zināms, to skaidros policija.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka ugunsgrēku Piņķu baznīcā izdevies pilnībā likvidēt otrdien, 25.septembrī, plkst.21.06 – pēc gandrīz četru stundu ilga glābēju darba.

KONTEKSTS:

Piņķos otrdien, 25.septembra, vakarā ar atklātu liesmu dega Svētā Jāņa baznīcas tornis. Ugunsgrēku pēc aptuveni pusotru stundu ilgas cīņas ar liesmām otrdienas vakarā izdevās lokalizēt. Tornis ir nopietni cietis ugunsgrēkā, bet pašu baznīcu izdevies izglābt.

Saistītie raksti
1 komentārs
Anonīms lietotājs 6871
Jā, pie draudzes locekļiem lai vēršas pēc palīdzības, bet lai negaida neko no valsts. Tikko jau katoļi dabūja naudas maisu, pietiek! Bez tam, jumta atjaunošana notiek Eiropas naudas apgūšanas ietvaros: "PIŅĶU SVĒTĀ JĀŅA evaņģēliski luteriskā draudze ir saņēmusi Lauku atbalsta dienesta lēmumu par Projekta Nr.17-04-AL04-A019.2205-000011 "Piņķu Sv. Jāņa baznīcas jumta renovācija" apstiprināšanu, un uzsāk Projekta īstenošanu. Projekta mērķis ir sakārtot ... kultūrvēsturisko objektu Piņķu sv. Jāņa baznīcu, veicot baznīcas jumta renovāciju. Projekta īstenošanas laiks ir no 23.02.2018. līdz 01.12.2019." Tātad baznīca jau tāpat saņem vai jau ir saņēmusi līdzfinansējumu, nevis iegulda tikai savus līdzekļus.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti