«DPD Latvija» brīdina par krāpniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 4 mēnešiem.

"DPD Latvija" vērš uzmanību uz jaunu krāpniecības shēmu un brīdina par krāpniekiem, kas uzņēmuma vārdā mēģina izkrāpt iedzīvotāju norēķinu karšu datus.

Uzņēmumā informēja, ka fiksēti vairāki krāpnieciski gadījumi, kad, izmantojot viltus interneta vietni, kas šķietami atgādina uzņēmuma mājaslapu, krāpnieki aicina iedzīvotājus sniegt norēķinu karšu datus par pirkuma starpniecību internetā. "DPD Latvija" nepiedāvā šāda veida pakalpojumu interneta vidē un aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, bet, saskaroties ar krāpniecības mēģinājumu, nekavējoties vērsties Valsts policijā. 

"DPD Latvija" saņēmis vairākus ziņojumus par jaunu krāpniecības shēmu, kur krāpnieki uzrunā iedzīvotājus, kas dažādās interneta tirdzniecības platformās ir izvietojuši savas preces pārdošanai, ar mērķi it kā iegādāties konkrēto preci, izmantojot kurjera pakalpojumus. Iedzīvotājiem tiek nosūtīta viltus interneta vietnes saite, kas vizuāli šķietami atgādina "DPD Latvija" interneta mājaslapu, aicinot iedzīvotājus ievadīt norēķinu kartes datus, lai saņemtu apmaksu par preci attālināti. Tādējādi krāpniekiem ir iespēja piekļūt personu norēķinu karšu datiem un finanšu līdzekļiem.

Uzņēmumā norādīja, ka nenodrošina attālinātu pirkuma starpniecības pakalpojumu interneta vidē, kā arī aicina drošības nolūkos vienmēr pārbaudīt interneta vietnes adresi, kas tiek atvērta.

Konkrētajā krāpniecības shēmā tiek izmantotas vairākas viltus adreses, piemēram, “lv-express-safe.xyz”, “lvdpd-safe.xyz”, kurām nav nekādas saistības ar "DPD Latvija". 

Uzņēmums norādīja, ka nekādā veidā nav saistīts ar krāpnieciskajiem ziņojumiem un aicina iedzīvotājus nekādā gadījumā nedot norēķinu karšu datus trešajām pusēm, it īpaši, ja pastāv aizdomas par krāpniecības riskiem. Visu aktuālo informāciju par uzņēmuma sniegtajiem pakalpojumiem un jaunumiem uzņēmums izziņo savos oficiālajos komunikācijas kanālos.

Saistībā ar konstatētajiem krāpniecības gadījumiem uzņēmums jau ir sazinājies ar informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju "Cert.lv" un vērsies drošību sargājošajās institūcijās turpmākai krāpniecisko darbību novēršanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti