DP nesauks pie atbildības personas par valsts karoga zaimošanu attēlā internetā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 8 mēnešiem.

Drošības policija (DP) ir izbeigusi kriminālprocesu par gadījumu, kad internetā kāda persona tika zaimojusi valsts karoga attēlu, informēja DP.

Interneta vietnē "anarhijalv.wordpress.com" kāda persona tika ievietojusi valsts karoga attēlu, uz kura bija attēlots vīrieša dzimumloceklis un rakstīts: "Zaimo karogu, piedrāz tēvzemi!"

Attēla autori arī tika ievietojuši paziņojumu, kurā teikts, ka Latvijā valsts karogs arvien tiek turēts svētā simbola līmenī, taču valsts nav reliģija, un nevienam pilsonim nav pienākums laicīgus simbolus uzskatīt par svētiem.

"Anarhisti neklanās nevienas varas priekšā! Un arī nekādu simbolu priekšā! Arī tev, pilsoni, ir visas tiesības izrotāt Latvijas vai kādas citas valsts karogu pēc saviem ieskatiem, noslaucīt tajā kājas, saplēst vai sadedzināt to. Nekautrējies - rīkojies jau šodien! Vara uz to vien klusībā cer, ka pilsoņi būs pasīvi mūžu mūžos. Neļausim šīm cerībām piepildīties!" bija teikts interneta vietnē.

Par minētā attēla publicēšanu DP pirms pāris gadiem sāka kriminālprocesu par valsts simbola zaimošanu. Izmeklēšanas gaitā tika saņemts ekspertu atzinums, kā arī identificēts iespējamais attēla publicētājs, tomēr tika konstatēts, ka karoga attēla apzīmēšana un publicēšana internetā nav kvalificējama kā noziedzīgs nodarījums atbilstoši Krimināllikumam.

Attiecīgais Krimināllikuma pants paredz atbildību par Latvijas valsts karoga zaimošanu, taču tajā nav noteikta atbildība par Latvijas valsts karoga attēla zaimošanu. Pamatojoties uz to, DP tika pieņemts lēmums izbeigt kriminālprocesu noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ, norādīja DP.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti