DP aicinājusi Islāma centra vadītāju skaidrot izteikumus saistībā ar «Charlie Hebdo»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Drošības policija (DP) šonedēļ izsauca uz paskaidrojumu sniegšanu Latvijas Islāma kultūras centra priekšsēdētāju Oļegu Petrovu saistībā ar viņa neviennozīmīgi vērtējamajiem publiskajiem izteikumiem pēc Parīzes terora aktiem, informēja DP.

DP jau iepriekš norādīja, ka izteikumi tiks izvērtēti no Drošības policijas kompetences viedokļa un atkarībā no to rezultātiem tiks lemts par iespējamo turpmāko rīcību.  

Kopumā Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvās padomes sēdes noslēgumā tika secināts, ka, neraugoties uz relatīvi zemo terorisma draudu līmeni Latvijā, DP Pretterorisma centram sadarbībā ar citām pretterorisma pasākumos iesaistītajām institūcijām jāturpina mērķtiecīgi attīstīt nacionālo pretterorisma sistēmu, nodrošinot tās gatavību operatīvi un efektīvi reaģēt terorisma draudu pieauguma gadījumā.

DP arī turpina iegūt un analizēt informāciju par potenciālajiem terorisma riskiem un uztur regulārus kontaktus ar ārvalstu partneru dienestiem.

Jau ziņots, ka 7.janvārī " Charlie Hebdo" redakcijā Parīzē iebruka divi islāmisti brāļi Šerifs un Saīds Kuaši, kas tur nošāva 12 cilvēkus, tai skaitā laikraksta galveno redaktoru un dažus no Francijas ievērojamākajiem karikatūristiem, un ievainoja vēl 11. Abi teroristi tika nogalināti 9.janvārī.

Nedēļu pēc traģiskajiem notikumiem intervijā Latvijas Televīzijai Petrovs pavēstīja, ka „Charlie Hebdo” redakcija bija pelnījusi sodu, bet mazāku, piemēram, kādam žurnālistam pirkstu salaušanu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti