Doma laukumā notiek labdarības maratons «Dod Pieci»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 5 mēnešiem.

Doma laukumā kopš svētdienas, 17. decembra, notiek ceturtais Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un "Ziedot.lv" rīkotais labdarības maratons "Dod Pieci". Tā mērķis šogad ir atbalstīt ģimenes, kuras vēlas dot mājas bērnunamu bērniem.

"Dod Pieci" norisei no 17. decembra līdz 23. decembrim 24 stundas diennaktī var sekot Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ēterā, kā arī tiešsaistē "www.dodpieci.lv" un "www.lsm.lv"

Labdarības maratona laikā Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam darbojas īpaša Latvijas Radio 5 - Pieci.lv stikla studija, kurā sešas diennaktis dzīvo un strādā trīs dīdžeji - Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Aleksis Vilciņš, atskaņojot klausītāju par ziedojumiem izvēlētu mūziku.

 Šogad dīdžejus stikla studijā ieslēdza labdarības organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta, bet pirmie studijas viesi bija grupa "Musiqq", kuras kompozīcija "Silta sirds" bija otra populārākā dziesma, par kuru klausītāji ziedoja "Dod Pieci" pērn.

Pēc maratona atklāšanas dīdžeji nomodā ir visu nakti, un pirmā jeb Tramplīna nakts veltīta jaunajiem Latvijas mūziķiem, kuri līdz šim nav izdevuši albumus, taču šogad īpaši izcelti "Pieci.lv" raidījumā "Tramplīns".

Stikla studijā viesosies Latvijas Televīzijas spēles "Gudrs, vēl gudrāks" vadītājs Kaspars Ozoliņš, kā arī mūziķi Chris Noah un Edgars Kreilis, grupa "Sudden Lights", dziesminieks Enriko Podnieks, grupa "Polifauna", reperi Kontraflovs, Ipstens Kūns un citi.

Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta eksperte Baiba Stankēviča
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Lai palīdzētu Latvijas bērnunamos augošajiem bērniem nokļūt ģimenēs, visi labdarības maratona "Dod Pieci" laikā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti jaunizveidotajai atbalsta programmai "Plecs", kas sniegs nepieciešamo palīdzību gan tiem, kuri vēl apsver iespēju kļūt par audžuvecākiem, adoptētājiem vai aizbildņiem, gan tiem, kuri jau šobrīd uzņēmušies rūpes par bērniem no bērnunama.

Dziesmas par ziedojumiem var pieteikt interneta vietnē "www.dodpieci.lv". Minimālais ziedojums par vienu dziesmu ir pieci eiro, un tas nodrošinās vismaz pusstundu emocionālas un praktiskas palīdzības ģimenēm programmā "Plecs".

Ziedot jebkurā paša izvēlētajā apmērā var arī "Ziedot.lv" mājaslapā "Dod Pieci" projektam, kā arī ziedojumu kastītē "Dod Pieci" stikla studijā Doma laukumā. "Dod Pieci" stikla studijas "Info punktā" ir iespēja ziedot arī ar norēķinu karti.

Labdarības maratonu "Dod Pieci" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un organizāciju "Ziedot.lv", un šogad tas noritēs 144 stundu garumā no 17. līdz 23. decembrim. "Dod Pieci" stikla studiju Doma laukumā katru dienu apciemos Latvijā pazīstamas personības, un ar īpašiem priekšnesumiem uzstāsies populāri mūziķi.

"Dod Pieci" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs ik gadu notiek vairāki labdarības maratoni.

Pirmajā labdarības maratonā "Dod Pieci" 2014. gada decembrī saziedoti 64 550 eiro, kas nodrošināja Ziemassvētku dāvanas vairāk nekā 5000 trūcīgo un vientuļo Latvijas sirmgalvju. Savukārt 2015. gadā saziedoti 135 546 eiro, kas sniedza asistenta atbalstu vairāk nekā 50 ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. 2016. gadā saziedota līdz šim lielākā summa "Dod Pieci" vēsturē – 190 910 eiro, kas nodrošināja iespēju sarīkot 21 nometni onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem psihosociālā atbalsta saņemšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti