«Dod pieci» vēstnese: Latvijā pietiek labu ģimeņu, kur varētu uzaugt bērnunamu bērni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijā ir pietiekami daudz labu ģimeņu, kurās varētu uzaugt bez vecāku gādības palikušie un pašlaik bērnunamos dzīvojošie bērni. Tā uzskata šā gada labdarības maratona "Dod pieci"' vēstnese, žurnāliste un audžu mamma Evita Puriņa.

«Dod pieci!» vēstnese: Latvijā pietiek labu ģimeņu, kur varētu uzaugt bērnunamu bērni
00:00 / 00:57
Lejuplādēt
Labdarības maratona "Dod pieci" tēma šogad ir veltīta "Sistēmas bērnu" ierakstu sērijai. Latvijas Radio Ziņu dienests notiekošajam dažādos bērnunamos un citās slēgtā tipa institūcijās seko kopš pavasara, un šī gada laikā tēma „sistēmas bērni” ir guvusi plašu rezonansi medijos un sabiedrībā.

Latvijas Radio izpētījis un pārliecinājies, ka bērnība bērnunamā nopietni ietekmē „sistēmas bērnu” tālāku dzīvi, jo cilvēka raksturs, attieksme un prasme komunicēt ar līdzcilvēkiem izveidojas tieši dzīves pirmajos gados, kad katram bērnam ir nepieciešama uzmanība.

"Man ir ļoti liels prieks, ka radio "Pieci.lv" šogad ir pievērsies tā sauktajiem "sistēmas bērniem" jeb bērniem, kas ir spiesti augt bez ģimenes, un darīt visu, lai bērnunamu bērnu Latvijā būtu mazāk.

Es domāju, ka galvenais akcijas uzdevums šogad būtu pievērst un noturēt to uzmanību, kas ir jau panākta šo bērnu vajadzībām. Runāt un runāt vēlreiz par to, cik daudz mums tādu bērnu ir, ka bērnunamos viņi dzīvot nedrīkst,

ka mums Latvijā ir pietiekami daudz labu ģimeņu, kurās šie bērni varētu uzaugt. Es ļoti ceru, ka tā rezultātā pēc kaut kādiem mēnešiem, pēc pusgada, pēc gada mēs varēsim skatīties uz skaitļiem un būt gandarīti par to, ka mēs esam spējuši šo sabiedrību nedaudz iekustināt un ka arvien vairāk bērnu aug ģimenēs," teica Puriņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti