Dod pieci!

Prāta Vētra - Ogles | Dod Pieci 2019

Dod pieci!

Vents Sīlis | Dod Pieci 2019

Baltijas valstu prezidenti: Egils Levits, Kersti Kaljulaid un Gitanas Nausėda | Dod Pieci 2019

«Dod pieci!» studijā viesojas Baltijas valstu prezidenti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Paužot atbalstu sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” norisei, 17.decembrī "Dod pieci!” studijā viesojās Latvijas prezidents Egils Levits, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda. Prezidenti arī veica ziedojumus, katrs izvēloties sev un savai valstij tuvu dziesmu.

Latvijas prezidents Egils Levits izvēlējās ziedot labdarības maratonam grupas “Zodiaks” dziesmu “Taisnība”, atminoties Latvijas neatkarības atgūšanas laiku.

"Es izvēlējos "Zodiaka" dziesmu "Taisnība". Šī dziesma bija jauna pirms 30 gadiem, tad, kad mēs atjaunojām mūsu valsts neatkarību, un šodien mēs varam nodarboties ar tām problēmām, kas ir mūsu ikdienas problēmas, un paši tās risināt, bet toreiz mūsu galvenā rūpe bija atjaunot savu valsti. Tieši par atjaunošanas taisnīgumu ir šī dziesma," dziesmas izvēli pamatoja Levits.

Igaunijas valsts prezidente Kersti Kaljulaida par ziedojumu izvēlējās igauņu komponistes Olavas Ehalas (Olav Ehala) Ziemassvētku dziesmu „Jõuluingel” („Ziemassvētku eņģelis”), skaidrojot: „Šī dziesma lai ir kā sveiciens visiem tiem cilvēkiem, kuri ir gatavi ziedot ne tikai Ziemassvētkos, bet arī būt eņģeli kādam, kam tas ir nepieciešams cauru gadu.”

„Manis izvēlētā dziesma ir par Lietuvu, ģimeni un visvairāk par mīlestību. Tā saucas „Eiropas Vidus” („Europos Vidury”) un ir lieliski piemērojama arī Igaunijai un Latvijai, kas atrodas starp Austrumiem un Rietumiem – Eiropas centrā,” ziedotās dziesmas izvēli skaidroja Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Jau vēstīts, ka otrdienas, 17.decembra, pusdienlaikā "pieci.lv" dīdžeji Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš, Marta Grigale tika ieslēgti īpašajā stikla studijā Doma laukumā, lai rekordgarā 152,5 stundu tiešraidē atskaņotu tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas un runātu par cieņpilnu mūža nogali. 

Emocionālajās 152,5 labdarības maratona stundās stikla studijā dienu un nakti ar priekšnesumiem viesosies vairāk nekā 100 dažādi mūziķu kolektīvi un solo mākslinieki. Ziedotāju izvēlētās dziesmas mīsies ar studijas viesu – nozares ekspertu intervijām, kā arī personīgiem ziedotāju pieredzes stāstiem par paliatīvo aprūpi un tuvinieku dzīves noslēgumu.

"Dod pieci!" norisei 24 stundas diennaktī var sekot līdzi Latvijas Radio 5 - pieci.lv ēterā, video tiešraidi var skatīties dodpieci.lv, lsm.lv, kā arī nakts stundās LTV1 un Latvijas Radio 1. Maratons noslēgsies 23. decembrī plkst. 20.30.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Klātienē iespējams ziedot gan skaidru naudu, iemetot to ziedojumu urnā, gan ar norēķinu kartēm. Brīvprātīgie "Ziedot.lv" darbinieki pie ziedošanas punkta fiksēs par ziedojumiem izvēlētās dziesmas, lai tās nokļūtu dziesmu rotācijā.

"Dod pieci!" 2019

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad vāc līdzekļus neārstējami slimu cilvēku dzīves nogalei. Minimālais ziedojums 5 eiro nodrošinās vienu šķidras pārtikas ēdienreizi cilvēkiem, kuri paši vairs paēst nevar. Tāpat ziedojumi palīdzēs citiem paliatīvās aprūpes pacientu atbalsta pasākumiem – fizioterapeita palīdzībai, uzturspeciālista konsultācijām, transporta pakalpojumiem u.c.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks nodoti "Ziedot.lv" rīcībā, lai tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama specializēta šķidrā pārtika vai valsts neapmaksātā enterālā barošana, nodrošinātu pietiekamu un sabalansētu uzturu. Enterālā barošana nepieciešama cilvēkiem, kuri nespēj uzņemt atbilstošu uzturu dabiskā veidā, tie ir cilvēki, kuriem nedarbojas rīšanas reflekss, viņi nevar paši apēst, sakošļāt un norīt ēdienu, tāpēc tiek nodrošināta nozīmīgo uzturvielu ievadīšana organismā. Liela pacientu grupa ir tāda, kuri var uzņemt pārtiku, tomēr nepietiekamā daudzumā, vai nevar uzņemt cieto pārtiku – te risinājums ir šķidrās pārtikas maisījumi, kas ir bagāti ar nepieciešamajām uzturvielām, lai pēc iespējas mazinātu pacientu diskomfortu un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Ņemot vērā "Ziedot.lv" pieredzi, sabiedrības ziedojumus varēs izmantot arī citiem atbalstošās terapijas mērķiem - fizioterapeita vizīte mājās, uztura speciālista konsultāciju apmaksai, specializētā transporta pakalpojumu izdevumu segšanai, lai, piemēram, gulošu pacientu nogādātu ārstniecības iestādē vai specializētu aprūpes preču iegādei. No ziedojumiem netiks segti medikamenti.

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, kā arī jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai.

Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau sesto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti