«Dod pieci!» saziedotie līdzekļi palīdzēs Elizabetei iegādāties nepieciešamo sēdēšanas sistēmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

"Dod pieci!" stikla studijā nu jau sesto dienu viesojas ne vien populāri mūziķi, bet arī eksperti, daloties pieredzē par risinājumiem vides pieejamības uzlabošanai un cilvēcīgākas sabiedrības veidošanā. Palīdzības pieteikumu skaits turpina pieaugt, un viens no pirmajiem cilvēkiem, kam ziedojumi palīdzēs, ir 16 gadus vecā Elizabete.

"Dod pieci 2021"

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad izcels vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Pēdējās diennakts laikā "Dod pieci!" stikla studijā Doma laukumā viesojušies – labklājības ministrs Gatis Eglītis, "Apeirons" nodarbinātības aģente Ināra Korņeva, "Dod pieci!" vēstnese Justīne Savitska, Pēteris Jurčenko un Dace Helmane no "Piekļūstamība.lv", kas rūpējas par digitālās vides pieejamību. Tāpat arī šodien "Dod pieci!" stikla studijā uzstājās vairāki mūziķi – dziedātājas Alise Joste un Patrisha, reperi Kurts un rolands če, dziedātājs Dons un grupa "Singapūras satīns".

16 gadus vecā Elizabete ir viena no tiem cilvēkiem, kas saņems palīdzību, pateicoties "Dod pieci!" ziedojumiem. Jau no dzimšanas viņai ir uzstādīta diagnoze – bērnu cerebrālā trieka, spastiska tetraparēze. Elizabete ir pārcietusi vairākas operācijas un iziet regulāras rehabilitācijas. Kā stāstīja pati Elizabete, viņa ik dienu klausās labdarības maratonu un ir priecīga, ka tā laikā savāktie līdzekļi palīdzēs apmaksāt viņai nepieciešamo sēdēšanas sistēmu, ko valsts neapmaksā. Tādā veidā viņai būs iespēja būt patstāvīgākai, mobilai un pārvarēt līdz šim nepārvaramus šķēršļus. 

Kā sarunā ar „Dod pieci!” stikla studiju norādīja Elizabetes mamma Inese, tad viņu ģimenei ir bijis jācīnās jau kopš meitas dzimšanas.

„Cīņa patiesībā ir diezgan nežēlīga. Jācīnās ir par ļoti daudzām lietām – bērnudārzu, skolu, un brīžiem tiešām ir jautājums – kādēļ, vai tiešām jūs nesaprotat?” retoriski jautā Inese.

 

Šodien Latvijas Radio 1 raidījums „Krustpunktā” raidīja no "Dod pieci!" stikla studijas, un raidījuma viesis bija labklājības ministrs Gatis Eglītis. Raidījumā tika runāts arī par nodarbinātības jautājumu cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Viņš norādīja, ka „subsidētās nodarbinātības periods tiks pagarināts no 12 līdz 18 mēnešiem. Tas ir pietiekoši ilgs laiks, lai pusotra gada laikā izveidotu labas darba attiecības. Otrkārt, turpmāk valsts finansēs visas sociālās iemaksas. Darba devējiem būs izdevīgi nodarbināt šādus cilvēkus”.

Tāpat labklājības ministrs publiski apsolīja, ka no 2023. gada katru gadu invaliditātes pensijas tiks piesaistītas visas valsts ekonomikas attīstībai.

 

Dziedātāja Patriša, daloties ar savu pieredzi, stāsta, ka arī cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem ir sapņi un mērķi, uz kuriem viņi tiecas: “Esmu priecīga, ka no bērna kājas man ir sanācis būt dažādu cilvēku starpā un uztvert to kā normu, nevis kaut kādā veidā kādu atdalīt.”

Ikviens aicināts ziedot "Dod pieci!" apmaiņā pret mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā. Ziedojumus sākot no 5 eiro var veikt mājaslapā.

No 17. līdz 23. decembrim būs iespējams veikt ziedojumus arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā. Ziedojot klātienē, maratona organizētāji lūdz ievērot drošības ierobežojumus un 2 metru distanci. Labdarības maratona "Dod pieci!" mērķim ziedot var arī "Ziedot.lv" mājaslapā. Tāpat skaidras un bezskaidras naudas ziedojumi tiek pieņemti arī „Circle K” degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā.

Sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” ietvaros noris arī labdarības izsoles, kurās tiek piedāvātas unikālas lietas, kas pieder Latvijā un pasaulē zināmiem cilvēkiem, kā arī dažādi piedzīvojumi un notikumi. Sekot līdzi aktuālajām labdarības izsolēm var www.izsole.dodpieci.lv.

Kā katru gadu – visi ziedojumi 100% apmērā tiek novirzīti labdarības mērķim caur ilggadējo ziedojumu partneri "Ziedot.lv". Šogad palīdzības pieteikumu apkopošanā un atbalsta piešķiršanā cilvēkiem ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem iesaistās invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons" – nevalstiskā organizācija, kas jau gandrīz 25 gadus diendienā iestājas par vides pieejamības jautājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti