Nakts ziņas

Imitē sprādzienu pansionātā

Nakts ziņas

Likumā garantēs rehabilitāciju onkoloģiskajiem pacientiem

«Dod pieci» saziedo 190 910 eiro

«Dod pieci!» labdarības maratonā saziedoti 190 910 eiro

Šogad labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti 190 910,45 eiro. Saziedotā nauda sniegs atbalstu vēža slimniekiem, palīdzot atlabt īpašās psihosociālās rehabilitācijas nometnēs, ko rīko onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks". Par dārgāko maratona dziesmu ar 4 111 eiro kļuva grupas "Marta migla" kompozīcija "Koris".

Par līdz šim saziedoto naudu būs iespējams sarīkot 21 nometni 513 cilvēkiem.

Kampaņas seja Iveta Biezā maratona laikā saprata, ka apkārt viņai arī ir cilvēki, kas ir vēža skartie un nu visi savienojušies vienā ķēdītē. Ivetas Jaunā gada apņemšanās ir būt veselai.

Maratona dārgākā dziesma

Līdzīgas maratona akcijas norisinājušās citās Eiropas Savienības (ES) valstīs. Aleksis Vilciņš 19 gadu vecumā kļuvis par jaunāko stikla studijas dīdžeju visā ES, klausītājiem pavēstīja Toms Grēviņš.

"Esam ļoti pateicīgi par tik negaidīti lielu atbalstu," "Dod pieci!" noslēgumā atzina onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības ''Dzīvības koks'' valdes locekle Maija Kārkliņa. Latvijā šobrīd ir gandrīz 75 tūkstoši cilvēku, kuriem ir diagnosticēts vēzis, taču valsts apmaksāta psihosociālā rehabilitācija nav pieejama. Maija Kārkliņa atklāja, ka labdarības maratons jau tagad ir palīdzējis daudziem cilvēkiem saprast, ka savā cīņā ar vēzi viņi nav vieni.

Savukārt Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta atzina, ka "Dod pieci!" ir kļuvis par sirsnīgu tradīciju, kas ikvienam ļauj kļūt labākam, bet sabiedrībai kopumā palīdz ieraudzīt tos, kuriem vajadzīgs apkārtējo atbalsts. "Pateicoties Latvijas sabiedriskajiem medijiem, īpaši Latvijas Radio 5 - Pieci.lv, arī šogad aktualizēta daudziem Latvijas cilvēkiem svarīga, bet noklusēta, nepamanīta tēma. Paldies katram ziedotājam par uzticību un atbalstu!” teica Dimanta.

"Man ir liels prieks, ka Latvijas Radio veidotā akcija ar katru gadu gūst arvien lielāku ievērību un tajā iesaistās arvien plašāks atbalstītāju loks. Domāju, ka visiem, kas piedalījās šī spilgtā notikuma tapšanā un sagatavošanā vairāku mēnešu garumā, šobrīd ir pamats patiesam gandarījumam par paveikto," atzina Latvijas Radio valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš.

"Ir tikai pašsaprotami, ka esam iesaistījušies šajā labdarības maratonā, lai stāstītu, skaidrotu un pievērstu sabiedrības uzmanību tēmai, par kuru daudzi ir vairījušies runāt skaļi," pauda VSIA ''Latvijas Televīzija'' valdes priekšsēdētājs Ivars Belte. 

Trīs Pieci.lv dīdžeji Magnuss Eriņš, Toms Grēviņš un Aleksis Vilciņš "Dod pieci!" stikla studijā pie tirdzniecības centra "Origo" pavadīja 149 stundas. Sešu dienu laikā viņus apmeklēja sabiedrībā zināmas personības un iemīļoti mūziķi.

Šogad labdarības maratona laikā tika lauzti vairāki dārgāko dziesmu rekordi. 2000 eiro ziedoja Ieva un Jānis par Dona izpildīto kompozīciju ​"Tepat", Pauls par Zemfiras dziesmu “Žitj v tvojej golove” ( “Dzīvot tavā galvā, krievu val.) noziedoja 3000 eiro, bet 4 000 eiro ziedoja kāds uzņēmums par dziesmu "U2" "Song for Someone".

Šogad tik saziedots par 55 363,74 eiro vairāk nekā pērn. Pērn “Dod pieci!” labdarības maratona laikā saziedoja 135 546 eiro. Iegūtā nauda bija veltīta bērnu ar īpašām vajadzībām asistentu darba apmaksāšanai. Labdarības maratona pirmajā - 2014. - gadā saziedoja 64 555 eiro, kas tika nogādāti vientuļajiem pensionāriem. 

6 komentāri
Skolnieciņš
Ko dod invalīdu mācīšana, ja tie neatradīs darbu un nesaņems vairāk par minimālo algu? Pie mums darba devēji ir ļoti netorelanti un bieži vien diskriminē cilvēku darba meklējumos. Latvijas valdība S*KĀ! Jo mans tēvs zaudēja darbu celtniecībā 2007.g. ziemā. Viņam bija astma un divi pārciesti insulti. #SAD LIFE Viņš meklēja darbu, rakstija CV, bet viss bija velti. Bezšaubām, skumji.... Nu, viņš visu laiku nodarbojās ar biškopību, tāpēc varēja izdzīvot kaut kā (VID p*sies prom no manas sētas, jo Tev zema ranga darbonis mēnesī saņem vairāk nekā mans paps gadā!). Vēlāk mani vecāki gan māte, gan tvs strādāja pašvaldības darbos un arī SIMTSLATNIEKOS! Laukos kaut kā bez naudas var izdzīvot, bet ejot tālāk Tu redzi bagātos un varenos.... Pēc tiem SIMTSLATNIEKIEM mana tēva veselība vel bišķu sabojājās. Pirms manas 7.klases viņš atrada darbu metāllūžņu uzņēmumā, kaut gan bija palīgstrādnieks, tomēr veica remontdarbus. Un nepiemērotu apstākļu dēļ viņa seja kļuva līdzīga kā VOLDEMORTAM, viss turējā
Skolnieciņš
Es gribu mācīties Rīgas 1. ģimnāzijā un saņemt visus dzīves labumus! Mana vidējā ir 7,4, komats, kaut kas.... Davaj ziedojat naudu Jūsu gāvenajai Latvijas dievībai, Skolnieciņam! Mani vecāki ir invalīdi. Par nelaimi, viņi ir degradējušies! Žēl! Kāpēc es nesaņemu ziedojumus, ja mana ģimene ir sociālo dienestu redzes lokā? Kāpēc Jūs esat nolaidīgi? Labdari, j*banie! Kur Jūs ievākto naudu grūžat? Mans vārds ir daudzos dokumentos, un vajag tikai jautāt mana novada sociālajam dienestam!!! Manam tēvam ir 32 gadu darba stāžs, invaliditāti sāka saņemt no 2015.gada.... Ha, ha, ha..... Ave Skolnieciņš! Hail Skolnieciņš! Hail Skolnieciņš! Un man ir daži defekti ārēji neredzami... 2 : 5 
AVilks
Man ir tikai viens jautājums, kapēc par tādu naudas summu, palīdzība tiks sniegta tikai 513 cilvēkiem? Sanāk uz vienu cilvēku 372.15€. Nevarēja par šo saziedoto naudu 2x vairāk cilvēkiem palīdzēt? Jo kā mēs dzirdējām akcijas laikā, Latvijā šādu cilvēku ir ļoti, ļoti daudz.
Jjjhhhgnj
malači akcijas rīkotāji un dalībnieki. Salīdzinnoši īsā laikā pietiekami liela summa. Prieks redzēt, ka mums nav vienalga
Helena
Patiess prieks par puišiem!Par to liecināja Jūsu asaras acīs!Paldies!
Līga
paldies!! ber Maija Kārlai nevajadzēja lielietīs ar savu ceļojumu! liekas ka ēd no mums :9
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti