Divās nedēļās avārijās ar lauksaimniecības tehniku bojā gājuši trīs cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēdējo divu nedēļu laikā ceļu satiksmes negadījumos, kuros iesaistīta lauksaimniecības tehnika, dzīvību zaudējuši trīs cilvēki, informēja Satiksmes ministrijā (SM). 

Ministrijā norādīja, ka patlaban labības novākšana laikā valsts autoceļus intensīvāk izmanto lauksaimniecības tehnika un autobraucējiem, lai pārvietotos droši, ir jābūt vēl uzmanīgākiem.

SM atzīmēja, ka ražas novākšanas laikā automobiļu vadītājiem ir jābūt īpaši vērīgiem, iekļūstot transportlīdzekļu kolonnā, jo iemesls var būt pa ceļu lēni braucošs traktors ar graudu kravu vai labības kombains. Gatavojoties veikt apdzīšanas manevru, ir jāsaprot, ka situācija uz ceļa atšķirsies no ierastās, jo lauksaimniecības tehnikas gabarīti ir lielāki, savukārt ātrums – mazāks. 

Šogad SM īstenotais pētījums parāda, ka lielāka daļa autovadītāju neievēro noteikto braukšanas ātrumu. 

Ārpus apdzīvotajām vietām ātrumu pārkāpj 71% vieglo automašīnu autovadītāju, savukārt apdzīvotajās vietās – 59%.

SM Autoceļu infrastruktūras departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns norādīja, ka autovadītājiem, pirms veikt apdzīšanas manevru, ir jāpārliecinās, vai autoceļš ir pietiekami plats un netuvojas pretī braucoši transportlīdzekļi. Tāpat jāpārliecinās, vai lauksaimniecības tehnika nenogriežas pa kreisi. “Ja lauksaimniecības tehnika palēnina ātrumu un brauc tuvāk ceļa labajai pusei, iespējams, operators gatavojas veikt platu kreiso pagriezienu, jo lauksaimniecības tehnikai manevra veikšanai ir nepieciešams lielāks rādiuss. Tāpat jāņem vērā, ka reizēm, lai veiktu platu labo pagriezienu, operatoram ir jāiebrauc kreisajā ceļa pusē”, atzīmēja Vectirāns.

SM norādīja, ka ražas novākšanas laikā autobraucējiem ir jāņem vērā arī tas, ka lauksaimniecības tehnika var atrasties uz autoceļa vietās, kur parasti neviens nestāv. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti