Diskusija par augstākās un profesionālās izglītības sasaisti ar darba tirgu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kā nodrošināt profesionālās un augstākās izglītības sasaisti ar darba tirgu un tautsaimniecībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu – uz šo jautājumu tiks meklētas atbildes izglītībai un nodarbinātībai veltītajā forumā «Izglītības sistēma un darba tirgus», kas tiešsaistē piektdien, 28. maijā, skatāms no plkst. 12.30–16.00. Šī būs foruma otrā diskusija. Pirmā notika 21. maijā, un tajā eksperti diskutēja, kā skolēnus ieinteresēt eksaktajās zinātnēs. Trešā foruma daļa gaidāma 4. jūnijā. 

Foruma pamatideja – noskaidrot, vai Latvijas izglītības sistēma sasniedz savu mērķi un nodrošina tautsaimniecībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu. Katra foruma diena veltīta noteiktam tematam – pamatizglītībai un vidējai izglītībai, augstākajai un profesionālajai izglītībai, kā arī pieaugušo izglītībai un pārkvalifikācijai. 

28. maijā izglītības iestāžu pārstāvji un darba devēji iepazīstinās ar augstākās un profesionālās izglītības rezultātiem un izaicinājumiem. Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta vecākais ekonomists Normunds Ozols iepazīstinās ar darba tirgus situāciju – vai augstākās un profesionālās izglītības iestādes sagatavo pietiekamu speciālistu skaitu. Par augstskolu absolventu darba gaitām ziņos IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece Diāna Laipniece. Ar augstākās izglītības nozīmi tautsaimniecības attīstības veicināšanā iepazīstinās RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps. Savukārt profesionālās izglītības nozīmi tautsaimniecības attīstības veicināšanā iezīmēs IZM Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktore Rūta Gintaute-Marihina un vecākais eksperts Jānis Gaigals. 

Par augstākās izglītības pārvaldības reformu un tās ieguldījumu efektīvākā tautsaimniecības attīstības nodrošināšanā stāstīs IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs. Ar darba devēju redzējumu par  augstākās un profesionālās izglītības izaicinājumiem iepazīstinās Latvijas Darba devēju konfederācijas izglītības un nodarbinātības jomas vadītājs Rihards Blese. Bet starptautisko dimensiju forumā ienesīs Pasaules Bankas augstākās izglītības sektora vadītāja Nina Arnolda, stāstot par starptautiskās pārvaldības un finansēšanas tendencēm snieguma veicināšanai. 

Forumu plašam interesentu lokam būs iespējams vērot tiešraidē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv, IZM un RTU Facebook lapās, kā arī sabiedrisko mediju portālā lsm.lv. 

Forumu rīko Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU).
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti