Dimanta: Sabiedrības atsaucība, ziedojot paliatīvai aprūpei, ir signāls politiķiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 5 mēnešiem.

Nedrīkst pieļaut, ka mūsdienās slims cilvēks nomirst no slāpēm un bada, uzsver labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta. Šogad sabiedrisko mediju labdarības maratonā „Dod pieci!” saziedota rekordliela naudas summa – apmēram 440 000 eiro. Lielā sabiedrības atsaucība ir signāls politiķiem rīkoties, norāda maratona rīkotāji. Šogad maratonā naudu vāca neārstējami slimu cilvēku medicīniskam uzturam, kā arī citai palīdzībai neārstējami slimiem cilvēkiem.  

Šobrīd valsts apmaksā medicīnisko pārtiku pacientiem, uzturoties slimnīcā, kā arī bērniem. Savukārt pieaugušajiem, izrakstoties no slimnīcas, par speciālo uzturu jāmaksā pašiem.

Dimanta: Sabiedrības atsaucība, ziedojot paliatīvai aprūpei, ir signāls politiķiem
00:00 / 02:51
Lejuplādēt

Labdarības maratonā „Dod pieci!” šogad aicināja sabiedrību ziedot, lai nodrošinātu šķidro pārtiku cilvēkiem, kas paši vairs nespēj uzņemt barības vielas, kā arī citai palīdzībai.

Pirmdienas vakarā, noslēdzoties labdarības maratonam, Latvijas Radio 5 dīdžeji Doma laukumā pie stikla studijas paziņoja rezultātus - saziedoti 438 197 eiro, sasniedzot absolūto rekordu "Dod pieci!" vēsturē.  

Labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta uzskata, ka tas parāda šīs tēmas svarīgumu sabiedrībā.

„Tas parāda, ka mēs pašlaik kā sabiedrība neesam apmierināti ar to, kādā situācijā pašlaik šī joma atrodas,” norādīja Dimanta.

Turklāt pirmo reizi palīdzību cilvēkiem uzsāka sniegt jau maratona laikā, stāstīja Dimanta. Maratona laikā saņemti vairāk nekā 20 pieteikumi.

Palīdzība vajadzīga arī iegādāties higiēnas preces, apmaksāt aprūpētāju vai speciālo transportu pie ārsta.

„Diezgan daudzi arī saka, jā, nākamgad, iespējams, valsts sāks apmaksāt šo šķidro pārtiku. Tomēr tie cilvēki, kas ir nonākuši paliatīvajā aprūpē jau šodien, viņi nevar gaidīt pat dažus mēnešus. Tieši tāpēc mēs arī pirmo gadu jau labdarības maratona laikā uzsākām sniegt palīdzību.

Tātad pirmie cilvēki jau saņēmuši šķidro pārtiku jeb enterālos maisījumus. Kopā jau ir iegādāti pirmie 340 litri šīs pārtikas,” stāstīja Dimanta.

Labdarības organizācijas vadītāja uzsvēra, ka palīdzība cilvēkiem ir vajadzīga šeit un tagad, nevis kādreiz nākotnē. Maratona „Dod pieci!” komanda arī sagatavojusi vēstuli, ko nosūtīt atbildīgajiem par vēlamajām izmaiņām:

 „Mēs nevaram pieļaut, ka 21. gadsimtā cilvēks, būdams slims, nomirst no slāpēm un bada, kas diemžēl tā ir. Jo, ja pacients pats nespēj paēst un norīt, sakošļāt barību un nesaņem šo speciālo pārtiku, tad ir ļoti liela iespēja, ka pacients nomirst badā un slāpēs.”

Medicīniskais uzturs ir cilvēku dzīvības jautājums. Tāpēc maratona rīkotāji uzskata, ka tas jānodrošina par valsts jeb nodokļu maksātāju naudu.   

Šogad labdarības maratonā "Dod pieci!" saziedoti 438 197 eiro, sasniedzot absolūto rekordu "Dod pieci!" vēsturē. Šī gada ziedojumi nodrošina pilnvērtīgu uzturu neārstējami slimajiem cilvēkiem, kuri vairs nevar paēst paši, kā arī citu paliatīvās aprūpes atbalsta terapiju. Šajā gadā sasniegts arī ziedoto dziesmu rekords, kas nozīmē, ka tēma uzrunājusi īpaši plašu cilvēku loku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti