Dienvidu tilta krimināllietā mainījušies vismaz seši izmeklētāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Liela problēma sarežģītajās un apjomīgajās krimināllietās ir biežā procesu virzītāju maiņa, diskusijā Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” pauda ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Piemēram, Dienvidu tilta lietā nomainījušies vismaz seši procesa virzītāji.

„Dienvidu tiltā šajā laikā nomainījušies seši vai astoņi procesa virzītāji. Tas nozīmē, ka, vienam aizejot, jaunais nāk vietā. Lieta ir ne vien jāturpina, bet, lai viņš varētu kaut cik kvalitatīvi turpināt iesākto darbu, viņam ir viņam jāapgūst iepriekšējais. Viņš kaut ko padara, tad aiziet projām un nāk nākamais,” skaidro ģenerālprokurors.

Biežā procesa virzītāju mainība ir viens no iemesliem, kāpēc nav vienlaidus izmeklēšanas. „Un tur neko nevar darīt – ja cilvēks iet projām no darba, tad viņš arī aiziet,” saka Kalnmeiers.

Tāpat apjomīgajās lietās liela problēma ir nepietiekami sagatavoti speciālisti, kuri varētu izmeklēt finanšu un ekonomiskās lietas. Piemēram, Valsts kontroles sūtītie materiālie lielākoties ir saistīti ar finansēm, un izmeklētājiem tādos gadījumos nepieciešamas vismaz pamatzināšanas finanšu jomā.

Viņš norāda, ka 95% no šādām lietām atrodas Valsts policijā un krietni mazāka daļa Finanšu policijā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.

Arī Saeimas deputāts no Juridiskās komisijas Andrejs Judins („Vienotība”) piekrīt, ka ar apjomīgām lietām strādāt ir daudz sarežģītāk un juristi ne vienmēr spēj tās pabeigt.  Viņš atzīst, ka izmeklētājiem trūkst zināšanu, izpratnes.

Savukārt Valsts kontrolieres padomnieks juridiskajos jautājumos Edgars Pastars vērtē, ka Valsts policijā izmeklētājiem trūkst ne tikai izpratnes par ekonomiskajiem noziegumiem, bet arī par juridiskajām problēmām, jo ne visi ir juristi. Līdz ar to tiekot izbeigtas pat vienkāršas lietas.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa gan piebilst, ka tagad lietas speciāli tiek sagatavotas sūtīšanai tiesībsargājošajām iestādēm, veidojot tās juridiskā valodā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 2012.gadā kriminālprocess par Dienvidu tilta būvniecību tika izbeigts, taču vēlāk prokuratūra atcēlusi šo Valsts policijas lēmumu un lieta nosūtīta Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei.

Kriminālprocess šajā lietā tika sākts 2009.gada aprīlī, kad Valsts kontrole iesniedza Ģenerālprokuratūrā materiālus par iespējamiem tiesību normu pārkāpumiem Rīgas pašvaldībā, veicot Dienvidu tilta būvniecības projekta iepirkumu organizēšanu, finansējuma piesaistīšanu un būvniecību laika posmā no 2002.gada 1.janvāra līdz 2008.gada 30.septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti