Dienesta pārbaudē vērtēs Rīgas policijas iecirkņa atteikšanos rosināt kriminālprocesu par iespējumu naida uzbrukumu Andrejostā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Valsts policija sākusi dienesta pārbaudi par Rīgas Ziemeļu iecirkņa atteikšanos sākt kriminālprocesu par iespējamu naida uzbrukumu, kura rezultātā cietušajam nodarīti miesas bojājumi. Notikušais piesaistījis arī iekšlietu ministra uzmanību, kurš policistu rīcību nosaucis par nepieņemamu.

Salauzts žoklis, izsisti zobi, pārsista lūpa un smadzeņu satricinājums – tik dramatiski kādam vīrietim šajā nedēļas nogalē beidzās atpūtas pasākums Andrejostā Rīgā, pēc tam kad viņš bija iesaistījies vārdu apmaiņā ar vairākām citām personām, kas izcēlās ar Krieviju slavinošiem izteicieniem. Šādi notikumu sociālajā tīklā "Facebook" aprakstījusi puiša draudzene. 

Pēc notikušā cietušais vērsās policijā, bet likumsargu rīcība radīja vēl lielāku vilšanos – Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirknis, kura pārziņā atrodas Andrejostas apkārtne, atteicies uzsākt kriminālprocesu. Policisti notikušajā nav saskatījuši noziedzīgu nodarījumu un savā atzinumā pieļāvuši, ka vīrietis miesas bojājumus guvis, gluži vienkārši pakrītot. 

Uz cietušā lūgumu apskatīt atpūtas vietas videoierakstus, policisti atbildējuši, ka tur kameru neesot. Taču cietušais un viņa draudzene videoierakstus ieguvuši paši, sazinoties ar atpūtas vietu, kur konflikts notika. 

"Tas tikai pierāda, ka Valsts policijas Sarkandaugavas iecirkņa darbinieki nav pat mēģinājuši sazināties ar Andrejsalas kvartālu, lai noskaidrotu, vai viņi kaut ko par šo incidentu zina," sociālajos tīklos norādīja cietušā puiša draudzene.

Notikuma apraksts izsaucis asu reakciju sociālajos tīklos, un galu galā policija, balstoties uz jauniegūto informāciju, tomēr uzsākusi kriminālprocesu par vidēja smaguma miesas bojājumu tīšu nodarīšanu.

Vienlaikus tiks izvērtēta policistu sākotnējā reakcija uz notikušo, atsakoties sākt kriminālprocesu.  

"Valsts policijas amatpersonas rīcībā esošā sākotnējā informācija norādīja uz to, ka persona, iespējams, traumas guvusi krītot. Vienlaikus saskatāms, ka amatpersonas lēmums par atteikšanos sākt kriminālprocesu pieņemts pārsteidzīgi, nepārbaudot visus iespējamos apstākļus, iespējams, nepietiekami iedziļinoties lietā, uz ko norādīja arī vēlāk atklātā informācija par video materiālu, kurā redzams notikušais konflikts. Tādēļ Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Disciplinārās uzraudzības nodaļā sākta dienesta pārbaude," norādīja policijā.

Notikušais pievērsis arī iekšlietu ministra Kristapa Eklona ("Attīstībai/Par!") uzmanību, kurš pieprasījis Valsts policijas priekšniekam Armandam Rukam izvērtēt arī policistu tiešo vadītāju atbildību.

"Man ir pilnīga pārliecība, ka nav noticis viss tā, kā tam būtu jānotiek. Es neņemtos vērtēt, cik, kas, ko pareizi izdarījis. Tāpēc tagad ierosināta disciplinārlieta. Mēs tagad vērtēsim, ļoti rūpīgi vērtēsim. Ir saskatāma nolaidīga rīcība no vadītāju puses," atzīmēja Eklons.

Valsts policija un iekšlietu ministrs arī aicināja iedzīvotājus gadījumos, kad rodas šaubas par kādu  likumsargu rīcību, nekavējoties informēt Valsts policijas Iekšējās kontroles biroju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti