Deputāti uzdod valdībai sagatavot ziņojumu par mežu nozīmi Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Saeima nolēma uzdot Ministru kabinetam (MK) sagatavot ziņojumu parlamentam par mežu nozīmi Latvijā, tajā iekļaujot arī mežu nekoksnes resursu izvērtējumu. Lēmums pieņemts, izskatot kolektīvo iesniegumu “Par Latvijas mežu saglabāšanu”, informēja Saeimas Preses dienests.

Valdībai arī uzdots vērtēt iespēju pārskatīt mežu ekosistēmu aizsardzības un apsaimniekošanas politiku, ņemot vērā nepieciešamību nodrošināt bioloģisko daudzveidību, klimatneitrālu apsaimniekošanu lauksaimniecībā un mežsaimniecībā, kā arī sabiedrības rekreatīvās un citas vajadzības.  

Valdībai ziņojums Saeimā jāiesniedz līdz šī gada 30. decembrim.

Tāpat ar lēmuma projektu valdībai uzdots izveidot starpministriju darba grupu, kurai līdz 2023. gada 1. jūlijam jāizstrādā mežu apsaimniekošanas politikas plānošanas dokuments laika posmam līdz 2030. gadam.

Iniciatīva Saeimā iesniegta šī gada aprīļa beigās, un to parakstījuši 10 075 pilsoņi. Kolektīvajā iesniegumā iniciatīvas autori aicina parlamentu rast risinājumu, lai novērstu pārmērīgu Latvijas mežu izciršanu.

Iesnieguma autori aicina apsvērt iespēju būtiski samazināt ciršanas un koksnes ieguves apjomus, atsakoties no galvenās cirtes valsts un pašvaldību mežos, tādējādi ļaujot atjaunoties mežu bioloģiskajai daudzveidībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti