Deputāti nepiekrīt KNAB lūgumam izdot Belēviču sodīšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 28.oktobrī, nepiekrita Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūgumam izdot administratīvai sodīšanai veselības ministru un Saeimas deputātu Gunti Belēviču (Zaļo un zemnieku savienība).

Saeimas komisijas sēdē četri deputāti balsoja par piekrišanu Belēviča sodīšanai, bet četri atturējās. Tādējādi KNAB lūgums izdot Belēviču administratīvai sodīšanai netika atbalstīts. Balsojumā atturējās Aldis Adamovičs ("Vienotība"), Andris Siliņš (Zaļo un zemnieku savienība), Janīna Kursīte-Pakule (Nacionālās apvienība) un Aivars Meija („No sirds Latvijai”).

Deputāte Pakule-Kursīte skaidroja - atturējusies, jo abās pusēs bijuši argumenti, kuros ieklausījusies. "Es šajā gadījumā nevarēju balsot ne par, ne pret, bet atturēties, jo tiešām tas ir sarežģīti," teica Saeimas deputāte.

Tiesa, galavārds vēl sakāms Saeimai. Pēc balsojuma Belēvičs pateicās kolēģiem parlamentāriešiem. "Šī lēmuma sakarā sirsnīgs paldies par jūsu balsojumu, es Saeimai to padarīšu būtiski vieglāku, es aicināšu mani izdot, es ceru tiesā aizstāvēt savu taisnību, un paldies, ka šī sanāksme notika," teica Belēvičs.

Deputātu pieņemto lēmumu neatbalstīt izdošanu KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča kritizēja.

"Tas kārtējo reizi parāda sabiedrībai, kāda ir Saeimas deputātu morāles un ētikas latiņa, kā viņi vērtē un attiecas pret interešu konfliktiem. Un, ja pie tik skrupuloza lietas izklāsta, kā es izstāstīju, varbūt pat parāk detaļās izklāstot, lai būtu skaidrs jebkuram neticīgajam, - ja pie šādas situācijas deputāti vēl joprojām uzskata, ka viņi nevar nobalstot par izdošanu administratīvajai sodīšanai, tad Belēvičs turpinās pārkāpt likumu un turpinās ignorēt (..)," teica Jurča.

KNAB: Tas parāda, kāda ir Saeimas deputātu morāles latiņa
00:00 / 00:52
Lejuplādēt

KNAB ieskatā, Belēvičs nonāca interešu konfliktā, izskatot divu komercsabiedrību "Saules aptiekas" un "Baltacon" - sūdzību par Zāļu valsts aģentūras rīcību. Vienā no šiem uzņēmumiem valdes locekļi ir viņa laulātā un viņa dēls. Otrā daļu turētājs ir viņa dēls.

Komisijas sēdē KNAB pārstāve Jurča arī vērsa deputātu uzmanību, ka pērnā gada septembrī Belēvičs, tobrīd vēl "Saules aptiekas" valdes loceklis, nevis veselības ministrs, bija vērsies ar Veselības ministriju ar analoģisku lūgumu, kā pēc tam radinieku firmas.

"Veselības ministrija novembrī viņam sniedza atbildi, ka nav pārkāpuma Zāļu valsts aģentūras amatpersonu rīcībā, norādot, ka nav izpausts komercnoslēpums. Tad 30.decembrī viņa [Belēviča] radiniekiem piederošās SIA vēršas ar analoģiskiem lūgumiem izvērtēt to pašu situāciju par komercnoslēpuma izpaušanu. Un Belēviča kungs, būdams jau ministrs, aktīvi metas cīņā, sāk ierosināt dienesta pārbaudes, disciplinārlietas," teica Jurča.

KNAB pārstāve uzsver, ka Belēvičam bija jāvēršas pie premjeres Laimdotas Straujumas ("Vienotība"), informējot par interešu konflikta situāciju, un premjerei bija jānozīmē, kurš sūdzību vērtēs. To pašu intervijā Latvijas Radio vēstīja arī Valsts kancelejā. Tomēr Belēvičs interešu konfliktu neatzīst un norāda, ka, viņaprāt, KNAB safabricējot pret viņu lietas. 

KNAB nosūtījis vēl vienu lūgumu izdot Belēviču administratīvajai sodīšanai, jo amatpersonas darbībā atkal ir konstatēts interešu konflikts – tas saistās ar dēla Artūra Belēviča apstiprināšanu Farmācijas jomas konsultatīvajā padomē. Tāpat arī KNAB grasās nosūtīt trešo pieprasījumu Belēviča administratīvajai sodīšanai, jo deputāts nav ievērojis komercdarbības ierobežojumus, Latvijas Radio sacīja KNAB pārstāve Jurča.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti