Panorāma

Rundāles pils rožu dārzam 10!

Panorāma

Lielbritānijas un ES attiecību maiņa ietekmēs arī Latviju

Deputāti neierodas apspriest savu ieceri par NEPLP atlaišanu

Deputāti neierodas apspriest paši savu ieceri par NEPLP atlaišanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai apspriestu vairāku Saeimas deputātu ieceri atlaist Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP), uz šim jautājumam veltītu diskusiju sestdien deputāti neieradās.

Uz sarunu bija aicināti gan Saeimas deputāti, gan NEPLP, gan Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas vadītāji, kā arī žurnālisti, tomēr parlamentāriešiem paredzētie krēsli palika tukši.

NEPLP tiek pārmesta neefektīva rīcība ar budžeta naudu,  krievu valodas pieaugums „Radio Skonto” un rupjības radio Pieci.lv. Elektronisko mediju uzraugus un arī abu sabiedrisko mediju pārstāvji gan atzinuši, ka pārmetumi ir nevietā.

Esot aizdomas, ka deputāti steigā meklē ieganstu NEPLP atlaišanai, lai varētu ietekmēt sabiedrisko raidorganizāciju saturu. Tam gan nepiekrīt Kultūras ministrijas (KM) Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis, kurš nesaskata politisku ietekmi. Viņš NEPLP pārmet pasivitāti. Savukārt žurnālisti vērsa uzmanību uz to, ka no politiķu puses paliek neizdiskutēti to rīcības argumenti.

Jau ziņots, ka jūnija vidū vairāku Saeimas frakciju deputāti parakstīja ierosinājumu atlaist visus Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļus. Padomes vadītājs Ainārs Dimants uzskata, ka šis ierosinājums ir politiski motivēts.

Saskaņā ar likumiem NEPLP ir neatkarīga pilntiesīga autonoma institūcija, kas atbilstoši savai kompetencei pārstāv sabiedrības intereses elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā. Padome uzrauga, lai to darbībā tiktu ievērota Latvijas Republikas Satversme, Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums un citi normatīvie akti. Padome ir atvasināta publiska persona.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti