Panorāma

Eiropa piesaka sevi globālā sacensībā par zaļajām subsīdijām

Panorāma

Panorāma

G. Grevcovas izteikumus vērtēs Saeimas komisija

Deputātes Grevcovas izteikumus vērtēs arī Saeimas komisija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeimas Mandātu komisija lēma rosināt lietu par iespējamu parlamentāriešu Ētikas kodeksa pārkāpumu deputātes Glorijas Grevcovas ("Stabilitātei!") izteikumos par Latvijas okupāciju. Tikmēr vēl citi viņas izteikumi, šoreiz par karu Ukrainā, atkal nonākuši Valsts drošības dienesta izvērtēšanā. Grevcova komisijas sēdē nepiedalījās un vēlāk izvairījās no komentāru sniegšanas.

Glorija Grevcova janvāra beigās savā "TikTok" uzrunā pauda: "Atnācu uz tā saucamo Okupācijas muzeju. Uz to, kuru kādreiz sauca par Strēlnieku muzeju. Un ziniet, fakti neiet kopā."

Ar iesniegumu Saeimas Ētikas komisijā iepriekš vērsās deputāts Edvīns Šnore (Nacionālā apvienība), saskatot deputātes rīcībā vairākus ētikas kodeksa pārkāpumus. Šnore uzskata, ka šādi izteikumi ir klaja ņirgāšanās par Latvijas okupācijas radīto postu, klaja necieņa pret okupācijas upuriem un viņiem radītajām ciešanām.

"Ar šo nicīgo apgalvojumu var just noslieci noliegt okupāciju vai apšaubīt. Viss tas pēc formas un satura ir aizvainojoši tiem, kas cieta no okupācijas," sacīja Šnore.

Partijas "Stabilitātei!" pārstāve Nataļja Marčenko-Jodko bija pret lietas skatīšanu Saeimas komisijā: "Ja viņi tur saskatīs pārkāpumu, viņai jāatbild likuma ietvaros. Nezinu, vai mums vajag divas reizes sodīt cilvēku par vienu un to pašu."

Balsojumā divi "Stabilitātei!" biedri nebalsoja, bet divi deputāti no "Latvija pirmajā vietā" atturējās. 

Deputāts Edmunds Zivtiņš ("Latvija pirmajā vietā") skaidroja, ka par Grevcovas izteikumiem jālemj Valsts drošības dienestam: "Šeit, komisijā, es sajutu, kā iepriekš visi teica, ka divas partijas, savstarpēji saspēlējoties, pelna sev punktus. Vieni saka – krievi nāk, otri – fašisti. Es uzskatu, ka komisijā šis jautājums nav jāskata."

Grevcova, kuras izteikumus par okupāciju jau vērtē Valsts drošības dienests, atkal nonākusi dienesta redzeslokā ar izteikumiem par karu Ukrainā.

Viņa apgalvojusi, ka Ukrainā notiek pilsoņu karš, pilsoņu karš par visām normām un kanoniem, kad ukraiņu tauta cīnās pret Ukrainas armiju: "Nevajag tur spekulēt un stāstīt, ka tur Krievija kaut kam uzbrūk. Es zinu, kas tur notiek, es redzu, ka ukraiņi cīnās pret savējiem. Pēc visiem normatīviem tas ir pilsoņu karš."

Pati deputāte šodien komentārus nesniedza, lai arī bija manāma savas frakcijas telpās. Viņas kolēģes žurnālistiem apgalvoja, ka Grevcova visu dienu ir aizņemta, bet frakcijas biedri centās apgalvot, ka deputāti nav redzējuši vispār.

KONTEKSTS:

Valsts drošības dienests sāka pārbaudi un vēlāk kriminālprocesu par Saeimas deputātes Glorijas Grevcovas ("Stabilitātei!") publiskajiem izteikumiem Latvijas Okupācijas muzeja apmeklējuma laikā. Dienests kriminālprocesā arī vērtēs Grevcovas izteikumus par karu Ukrainā.

Tāpat pašlaik tiesā tiek skatīta krimināllieta, kurā Grevcova apsūdzēta par nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK), ko apsūdzētā noliedz.

Iesniedzot CVK partijas "Stabilitātei!" sarakstu, toreizējās deputāta amata kandidātes Grevcovas anketā ailē "darbavieta" bija rakstīts SIA "Dolo" padomniece, bet pie izglītības norādīta Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā 2013. gadā iegūta  pedagoga specializācija. Faktiski nekas no minētā nav patiesība.

Anketas aizpildīšanas brīdī Grevcova bija bezdarbniece, kas uzņēmumā "Dolo" bija strādājusi īsu brīdi ap 2013. gadu. Un nevis par padomnieci, kā norādīts anketā, bet par palīgstrādnieci. Arī Sporta akadēmijā deputāte nav studējusi, kur nu vēl to absolvējusi. Viņai ir Balvu novada Rekavas vidusskolā iegūts diploms par vidējo izglītību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti