Depozīta sistēmā var nodot sīrupa un vairāku alkoholisko dzērienu iepakojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

No 1. janvāra depozīta sistēmā var nodot arī sīrupa un vairāku alkoholisko dzērienu iepakojumu ar Latvijas depozīta zīmi, ko iepriekš nebija iespējams nodot, informēja "Depozīta iepakojuma operatora" pārstāvji. 

Lai nodrošinātu sekmīgu jauno depozīta produktu ienākšanu tirgū, noteikts pārejas periods līdz 2023. gada 30. jūnijam. Šajā laikā veikalu plauktos atradīsies gan dzērienu iepakojumi ar depozīta zīmi, gan bez tās, un veikalu plaukti ar jaunā tvēruma produktiem piepildīsies pakāpeniski. Savukārt ar 2023. gada 1. jūliju uz visu depozīta sistēmā iekļauto iepakojumu etiķetēm būs jāatrodas Latvijas depozīta zīmei.

Tagad depozīta sistēmā varēs nodot arī visus alkoholiskos kokteiļus ar alkohola saturu līdz 15%. 

Tāpat iedzīvotāji tagad varēs nodot arī visu veidu alkoholiskos dzērienus, kas iepildīti PET pudelēs un skārdenēs. Tas var būt, piemēram, plastmasas pudelē iepildīts degvīns, brendijs vai vīns, skārdenē iepildīts vīna dzēriens vai citi dzērieni. 

Šis paplašinājums neattiecas uz piena produktiem, un tos depozīta sistēmā nodot nevarēs.

Vienlaikus būs iespējams nodot arī sīrupu pudeles – tie ir sīrupi, kurus izmanto dažādu dzērienu pagatavošanai, piemēram, ogu un augļu sīrupi. Ņemot vērā sīrupu konsistenci, pirms nodošanas depozīta punktos sīrupa pudeli ieteicams izskalot, lai pārpalikumi neiztecētu taromātā un nenosmērētu tā sensorus.

Visi jaunie depozīta iepakojumi būs marķēti ar Latvijas depozīta zīmi, kas apzīmēs iepakojuma piederību depozīta sistēmai, kā arī norādīs uz faktu, ka par šo iepakojumu ir iemaksāta depozīta maksa.

Šogad tirgū tiks laisti vairāk nekā 485 miljoni depozīta iepakojuma vienību, no kuriem aptuveni 30 miljonus veidos jaunā tvēruma dzērienu iepakojumi. 

SIA “Depozīta iepakojuma operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis par izmaiņām
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Par depozīta sistēmas papildinājumu stāstīja SIA “Depozīta iepakojuma operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis: “Tie ir visi alkoholiskie kokteiļi ar alkohola saturu līdz 15%. Atgādināšu, ka līdz šim bija alkoholiskie kokteiļi līdz 6% spirta satura. Visi kokteiļi, kas bija stiprāki, bija ārpus depozīta sistēmas. To arī varēja redzēt, ka tieši šādi iepakojumi vēl šur tur bija atrodami dabā. Papildus tam arī visa veida alkoholiskie dzērieni, kas ir iepakoti PET pudelēs un skārdenēs, arī stiprie dzērieni. Un trešā kategorija ir sīrupi. Pārejas periods noslēgsies 30. jūnijā, kas nozīmē, ka no 1.jūlija pilnīgi visiem šo kategoriju dzērieniem jābūt ar depozīta zīmi.”

Ja pārejas perioda laikā pircējs iegādāsies, piemēram, sīrupa pudeli vai alkoholisko kokteili, kas nebūs marķēts ar depozīta zīmi, par to depozīta maksa netiks iekasēta, un šis iepakojums būs jānodod esošajos atkritumu šķirošanas konteineros. Savukārt, ja uz depozīta punktu tiks atnests dzēriena iepakojums, ko nevar nodot depozīta sistēmā, vai arī, piemēram, iepakojuma etiķete vai pats iepakojums būs būtiski bojāts, to varēs izmest atkritumu šķirošanas konteinerā, kas atradīsies netālu no depozīta punkta, tādējādi parūpējoties par apkārtējās vides tīrību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti