Dienas ziņas

Nomainīs nokaltušos kokus A. Čaka ielā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Depozītā nodod 36 % iepakojumu

Depozīta nodošanas punktos atgriežas ap 36% pudeļu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Depozīta nodošanas punktos atgriežas ap 36% no apritē laistajiem depozīta iepakojumiem. Uzstādītais mērķis pirmajam gadam ir 70%. Depozīta sistēmas operators skaidroja, ka sistēma savu darbu tikai sāk un 70% vēl var paspēt sasniegt.

Pēdējo piecu mēnešu laikā depozīta pudeles un skārdenes tirdzniecības vietās parādījās pakāpeniski. Nākamnedēļ pirmdien ir 1. augusts – diena, kad beidzas depozīta sistēmas pārejas periods.

Līdz jūnija beigām tirgū bijuši vairāk nekā 138 miljoni depozīta iepakojumu, no kuriem patērētāji atgriezuši 50 miljonus. Tas nozīmē, ka depozīta punktos nonāk 36,3% no depozīta pudelēm. Depozīta sistēmas operators ar statistiku ir apmierināts, jo šis ir tikai sākumus un rezultāti ir līdzīgi kā citās valstīs, kad tikko ieviesta jauna sistēma.

"Sistēma ieskrienas pamazām. (..) Tās pudeles, kas ir pārdodas jūnijā, atgriežas jūlijā. To mēs arī redzam," stāstīja "Depozīta iepakojuma operators" valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Šomēnes nodots jau ap 25 miljoniem pudeļu. Tās tirgotas iepriekšējos mēnešos, tāpēc kopējo statistiku par sistēmas rezultātiem var veidot tikai pēc pirmā gada, uzsvēra operators.

Pārejas periodā būtiski bijis noslēgt līgumus ar dzērienu ražotājiem un tirdzniecības vietām. Līdz šim noslēgti apmēram 230 līgumi. Daži vēl šonedēļ tiks parakstīti.

"Esam noslēguši līgumus ar visiem mums zināmajiem ražotājiem un iepakotājiem. Nav neviena iepakotāja, kurš principa pēc nebūtu līgumu noslēdzis," klāstīja uzņēmuma vadītājs.

Bet ir gan kāds tirgotājs, kurš atsakās līgumu slēgt. Viņa veikalos arvien nevar nodot depozīta iepakojumus.

"Viņus acīmredzami neinteresē viņu klientu iespējas nodot šo iepakojumu – tas ir veikalu tīkls "Beta"," atzina Stūrītis.

Uzņēmums esot pārtraucis saziņu ar "Depozīta sistēmas operatoru". Tālāk ar to komunicē Valsts vides dienests (VVD). Tajā norādīja, ka konkrētajam veikalu tīklam "Beta" ir 28 tirdzniecības vietas, kurās būtu jābūt depozīta sistēmai. Tas ir vienīgais uzņēmums, kurš saņēmis sodu. Sākumā "Beta" esot sniegusi atbildes, vēlāk gan komunikācija pilnībā pārtraukta.

"Aprīlī izdevām pirmo izpildrīkojumu. Nekāda rīcība nesekoja, lēmums netika arī pārsūdzēts. 15. jūlijā esam iesnieguši otro izpildrīkojumu, dubultojot šo piespiedu naudas apmēru. Nekāda tālāka rīcība nav sekojusi," stāstīja VVD ģenerāldirektores vietniece Laura Anteina.

Pirmajā reizē uzņēmums saņēmis sodu 2800 eiro. 100 eiro par katru tirdzniecības vietu, kurā nevar nodot depozītu. Un otrajā reizē 5600 eiro. Dienestam zināms, ka parādu piedzinēji nav saņēmuši šīs summas no veikala.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti